Zamknij
REKLAMA

PiS odkrywa wyborcze karty. Kto na wójta i burmistrza?

09:37, 09.08.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

Na początku sierpnia Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc zorganizowała konferencję prasową, podczas której zaprezentowała kandydatów PiS na wójtów i burmistrzów w powiecie węgrowskim. 

                                                      

Potwierdziły się kandydatury, o których informowaliśmy przed kilkoma tygodniami. Podczas konferencji nastąpiła oficjalna prezentacja kandydatów na włodarzy wszystkich gmin. 

 

Węgrów

 

Kandydatką PiS na burmistrza Węgrowa będzie 46-letnia Zofia Paczóska – mgr filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła podyplomowe studia z finansów i rachunkowości oraz pozyskiwania i rozliczania środków unijnych na SGH, a także podyplomowe studia z zakresu samorządu terytorialnego. 

Zofia Paczóska prowadzi własną działalność gospodarczą (biuro rachunkowe), wykłada Prowadzenie Biznesu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina. Jest także ekspertką do oceny środków z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i ASOS w ramach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W przeszłości była nauczycielką języka polskiego a także księgową w węgrowskim ZUS-ie. 

 

Łochów

 

Kandydatem na burmistrza Łochowa będzie obecnie rządzący Robert Gołaszewski.
- Mój start w wyborach jest konsekwencją tego co robię aktualnie. Pewne tematy w gminie Łochów rozpoczęliśmy i jestem przekonany, że sprawy idą w dobrą stronę. Wyobrażam sobie Łochów z wiaduktami, obwodnicą. Moją ambicją jest to, żeby te inwestycje dokończyć, bo problem tranzytu w naszej gminie jest bardzo poważny – mówił Robert Gołaszewski podczas konferencji, dodając, że na opowiadanie o programie wyborczym przyjdzie czas podczas kampanii. 

 

Stoczek

 

O władzę w gminie Stoczek powalczy Arkadiusz Kłos, absolwent Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. Można powiedzieć, że zawodowo jadł chleb z niejednego pieca. Pracował w Urzędzie Gminy Stoczek jako kierowca, referent ds. zaopatrzenia, podinspektor ds. gospodarki komunalnej i placówek oświatowych, był kierownikiem Domu Pomocy Społecznej, w Starostwie Powiatowym w Węgrowie pracował jako Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa. Pracował także w węgrowskim ZOZ-ie jako starszy inspektor administracyjno-gospodarczy. Prowadził własną działalność gospodarczą w branży budowlanej. 

 

W poprzednich wyborach udało mu się zdobyć mandat radnego gminnego. 

 

Sadowne

 

W tej gminie z aktualnie rządzącym Waldemarem Cyranem o zaufanie mieszkańców zawalczy Anna Kaszuba, która aktualnie pracuje w Urzędzie Miejskim w Łochowie, gdzie prowadzi  Biuro Burmistrza Łochowa. Jest magistrem ekonomii, co uzupełniła studiami podyplomowymi z zakresu finansów, bankowości, pedagogiki, rachunkowości i audytu. W przeszłości pracowała także w Urzędzie Skarbowym w Węgrowie.

 

Miedzna

 

W Miedznie kandydatem na wójta został Tadeusz Tomasz Okulus, jak mówił podczas konferencji - celowo posługuje się dwoma imionami, ponieważ na terenie gminy Miedzna znany jest częściej jako Tomasz. Jego doświadczenie jest bogate. Od 1992 do 1999 i od 2007 do chwili obecnej był Członkiem Zarządu GS w Miedznie, od 2008 roku pracuje jako Prezes Zarządu Spółdzielni Handlowo-Produkcyjnej „Rolnik” w Węgrowie. Od 2010 roku z ramienia PiS piastuje mandat radnego. Wykształcenie średnie. 

 

Grębków

 

W Grębkowie aktualnie rządzi Bogdan Doliński, a jego kontrkandydatem z ramienia PiS będzie magister teologii Mirosław Nykiel, który na co dzień jest nauczycielem religii w Grębkowie. 

- Od 8 lat mieszkam i pracuję na terenie gminy Grębków. Moja działalność społeczna skupiała się dotychczas na pracy z dziećmi, zarówno w szkole, jak i przy parafii czy we współpracy z gminną biblioteką. O programie wyborczym opowiem w najbliższym czasie. Jeżeli chodzi o kandydatur do rady gminy, to postawiłem głównie na osoby młode, które chciały świeżego powiewu dla naszej gminy i coś w niej zmienić – mówił Mirosław Nykiel. 

 

Wierzbno

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, o mandat społeczeństwa w Wierzbnie powalczy Emil Wąsowski. Aktualny Przewodniczący Rady Gminy Wierzbno ma wykształcenie średnie w kierunku rolniczym i elektronicznym, prowadzi duże rodzinne gospodarstwo rolne, a od 2010 roku zasiada w Radzie Gminy Wierzbno. Od 2014 jest jej przewodniczącym. Działa w ramach stowarzyszenia „Nasz Dom” na rzecz poprawy jakości życia na terenie gminy Wierzbno. 

 

Liw

 

W gminie Liw zaskoczenia nie ma. Kandydatem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie Bogusław Szymański. Jest magistrem administracji, ale przede wszystkim od wielu lat rządzi gminą. Wcześniej pracował jako nauczyciel, a także w administracji rządowej. Jest Wiceprezesem Oddziału Powiatowego Związku OSP w Węgrowie. Oczywiście będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku wójta. 

 

Korytnica

 

Już w poprzednich wyborach niewiele mu zabrakło do objęcia stanowiska wójta gminy Korytnica. Adam Kowalczyk to magister stosunków międzynarodowych, ukończył studia podyplomowe z zakresu Służby Cywilnej, Administracji Publicznej, Zarządzania Jednostkami Terenowymi oraz Rozwoju Regionalnego i Lokalnego. Od 2006 roku pracuje w węgrowskim KRUS-ie, od 2010 roku do chwili obecnej jest radnym Rady Gminy Korytnica.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. W konferencji udziału nie wziął Bogusław Szymański oraz Arkadiusz Kłos.

 

(M.M)
REKLAMA

Komentarze (2)

lipalipa

2 10

realna szansa na wygranie w dwóch/trzech gminach 10:01, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do lipydo lipy

4 0

nie bądź taki pewien, kampania może dużo zmienić 23:23, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gwio.pl | Prawa zastrzeżone