Zamknij
REKLAMA

Węgrowski Orszak Trzech Króli

11:48, 12.01.2021 | A. Jurkowska/UM Węgrów
fot. Mariusz Witkowski
REKLAMA

"Panu dzięki oddawajmy!" Pod tym hasłem odbył się już czwarty Węgrowski Orszak Trzech Króli. 


Święto Objawienia Pańskiego rozpoczęło się od Mszy św., w każdym węgrowskim kościele były wyłożone korony oraz zwyciężone przez mieszkańców Węgrowa w konkursach czekoladki.
Po Mszy św. w węgrowskiej bazylice zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta Węgrowa za konkurs fotograficzny ogłoszony podczas ubiegłorocznego orszaku. Dyplomy i nagrody z rąk ks. Prałata Leszka Gardzińskiego i Burmistrza Węgrowa Pana Pawła Marcheli odebrali: Państwo Ewa i Tomasz Czarnoccy, Państwo Bożena i Jarosław Gierłowscy, Pan Mariusz Witkowski.


Ze względu na odmienność obecnego okresu Narodzenia Pańskiego Orszak musiał przybrać nietypową formę. Królowie wraz ze Świętą Rodziną nawiedzali węgrowian podróżując w odkrytym, rozświetlonym autobusie. Przez 4 godziny na ulicach naszego miasta rozbrzmiewał śpiew kolęd. Mieszkańcy Węgrowa wychodzili na balkony, otwierali okna, przystawali na chodnikach i włączali się do wspólnego kolędowania. Podczas całej trasy Orszak był wyczekiwany i entuzjastycznie witany przez mieszkańców.


Organizatorami IV Węgrowskiego Orszaku Trzech Króli były węgrowskie parafie: Bazylika, Klasztor, Parafia Ojca Pio i Węgrowski Ośrodek Kultury, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Węgrowie oraz Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

(A. Jurkowska/UM Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA