Zamknij
REKLAMA

W Węgrowie powstała Ulica Sezamkowa

14:50, 29.09.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

W Węgrowie pojawiła się nowa ulica. Na wniosek mieszkańca, wcześniej nienazwana droga przyjęła nazwę ul. Sezamkowej.

Saga z nazwaniem gruntowej drogi odchodzącej od ul. Gołębiewskiego w stronę al. Solidarności trwała bardzo długo. Jak argumentował kilka miesięcy temu mieszkaniec, nazwanie drogi, przy której mieszka jest dla niego bardzo ważne, bo w chwili obecnej nikt nie wiedział jak do niego trafić – łącznie z kurierem, pocztą, czy -co ważniejsze - pogotowiem ratunkowym. 

Choć z pozoru błaha sprawa stwarzała duże problemy. Pierwsza propozycja mieszkańca nie spotkała się z aprobatą Rady Miejskiej Węgrowa, ponieważ zdaniem radnych postać, która miała zostać patronem ulicy była zbyt kontrowersyjna - mieszkaniec zaproponował jednego z lotników Dywizjonu 303 – Jana Zumbacha.

Pojawiła się druga propozycja, tym razem zupełnie niekontrowersyjna. Mieszkaniec zaproponował, żeby powstała… ulica Sezamkowa. Początkowo jego propozycja została odrzucona ponownie, być może dlatego, że jej nazwa nie była dla radnych zbyt „godna” (sąsiedztwo ul. Gołębiewskiego oraz Al. Solidarności). Po dyskusjach na komisjach radni zdecydowali jednak, że zaakceptują prośbę mieszkańca. 

Kilkumiesięczna batalia o normalne życie w końcu zakończyła się sukcesem. Od teraz nie będzie problemu z trafieniem na tę ulicę, w końcu to, gdzie znajduje się Ulica Sezamkowa zapamięta prawdopodobnie każdy.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

ObserwatorSObserwatorS

14 1

Sezamkowa była nie godna a okoliczna ul. Bagno wystarczająco godna? haha 15:28, 29.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone