Zamknij

Nike Węgrów w gazie! Siatkarki o krok od kolejnej fazy play-off

11:30, 25.02.2019 | M.M/fot. Nike Węgrów FB
REKLAMA

Niesamowitego rozpędu nabrały węgrowskie siatkarki, które rywalizują na drugoligowych parkietach. NIKE jest już o krok od II rundy fazy play-off.


Dziewczęta z Węgrowa bardzo długo nabierały rozpędu. Początek sezonu, po zmianach organizacyjnych i rewolucji kadrowej nie należał do najłatwiejszych. Przypomnijmy, że przed rokiem Nike Węgrów musiało wycofać się z rywalizacji na poziomie I ligi z przyczyn finansowych (wycofanie się sponsora głównego). Perturbacje klubowe zakończyły się zmianą zarządu i powołaniem nowego prezesa - Huberta Śledziewskiego. W kilka tygodni drużyna zmieniła się pod każdym względem, a jesienią rozpoczęła rywalizację na poziomie II ligi. 

Węgrowska drużyna musiała poradzić sobie z problemami finansowymi w różny sposób - przede wszystkim zrezygnowano z polityki zatrudniania siatkarek z zewnątrz, a postawiono na wykorzystywanie potencjału, który drzemie w Węgrowie. Liderką zespołu została Małgorzata Kupisz, obok niej o sile zespołu miała stanowić Izabela Panufnik, a między innymi również dobrze znana węgrowskiej publiczności Małgorzata Zaciek. Do doświadczonych zawodniczek dołączyły młode, utalentowane dziewczyny z SOS Węgrów. Cóż, ruch ten trzeba nazwać eksperymentem, choć z perspektywy miesięcy trzeba przyznać, że jest to eksperyment udany.

Początki były trudne. Seria porażek na początku sezonu zakopywała Nike Węgrów w dole tabeli. „Na papierze” nie wyglądało to dobrze. Na półmetku sezonu zasadniczego NIKE zajmowało przedostatnie miejsce w tabeli, nie mając na swoim koncie jeszcze żadnego zwycięstwa. Moment przełamania przyszedł w szóstek kolejce spotkań, kiedy to Nike na wyjeździe rozgromiło 3:0 Chemika Olsztyn. To było coś, co naładowało baterie węgrowskiej drużynie, a ta rozpoczęła marsz w górę tabeli.

W kolejnej kolejce Nike pokonało 3:1 Łaskovię Łask, później minimalna porażka 3:2 z AZS AWF Warszawa i szybka lekcja od lidera tabeli: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który pokonał Nike 3:0. Węgrowianki nie załamały się i w 10 serii gier na wyjeździe pokonały 3:0 LTS Legionovię Legionowo. Tydzień później Nike dopisało do swojego konta kolejne punkty po zwycięstwie 3:1 nad BAS Białystok. Czymś niesamowitym w wykonaniu Nike była przede wszystkim druga część sezonu zasadniczego. Na 8 ostatnich spotkań, Nike wygrało aż 7, co pozwoliło węgrowiankom przesunąć się na 3 miejsce w tabeli, gwarantując sobie tym samym utrzymanie w II lidze, a także udział w rundzie play-off.

Oprócz tego, że faza play-off dla Nike oznaczała przede wszystkim pewne utrzymanie w lidze po roku pełnym zawirowań sportowych i organizacyjnych, to jest to także szansa na rywalizację z najlepszymi w drodze po awans do I ligi. 
W bieżącym sezonie faza play-off składa się z: I rundy play-off, II rundy play-off, Półfinałowego Turnieju o wejście do turnieju finałowego oraz z Turnieju Finałowego. W I i II rundzie play-off mierzą się ze sobą drużyny do trzech wygranych meczów.

W I rundzie Nike trafiło na BAS Białystok. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostały w miniony weekend 16-17 lutego w Węgrowie. W pierwszym meczu węgrowianki pokonały przyjezdne 3:2, a w drugim 3:1. Dzięki tym zwycięstwom Nike potrzebuję już tylko jednego zwycięstwa z BAS-em, aby awansować do II fazy play-off.

Następnie, po dwóch rundach play-off, rozegrane zostaną turnieje półfinałowe, które wyłonią cztery drużyny do rywalizacji w turnieju finałowym. Ostatnia faza rozgrywek zaplanowana jest na końcówkę kwietnia. Wierzymy, że aż do tego czasu swoją grą zachwycać będzie Nike i ujrzymy węgrowskie siatkarki na parkiecie podczas turnieju finałowego!

REKLAMA
(M.M/fot. Nike Węgrów FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone