Zamknij

ks. prałat Tadeusz Osiński wydał książkę

10:29, 02.10.2018 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

21 września w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się wieczór autorski księdza Prałata Tadeusza Osińskiego, który właśnie wydał swoją biografię, pt: „Ksiądz Prałat Tadeusz Osiński. Życie i działalność kapłańska”.

Do napisania książki nakłoniła go Katarzyna Szkarpetowska, dziennikarka, autorka, m.in.  książki wywiadu – rzeki z ks. Janem Kaczkowskim „Dekalog” oraz książki „Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim”.  Spotkanie poprowadziła Dominika Martoń - Jaroszewska  

Ksiądz Prałat Tadeusz Osiński urodził się 1936 roku we wsi Kosuty, pow. Łuków. Pochodzi z bardzo religijnej rodziny. Rodzice jego zajmowali się rolnictwem.  Święcenia kapłańskie przyjął w  wieku 24 lat. Początkowo pełnił posługę duszpasterską w parafii pw. Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, później m.in. Sokołów, Siedlce, aż  trafił do parafii w Łochowie, gdzie w latach 1987 – 2011 pełnił funkcję proboszcza. To była jego ostania parafia. Obecnie przebywa na emeryturze, nadal jednak jest silnie związany z parafią Łochów, gdzie mieszka, współpracuje z łochowskimi  grupami emeryckimi (Łochowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku działającym przy MiGOK, PZERiI oraz Klubem Seniora,

gdzie jest zawsze proszony o poprowadzenie modlitwy podczas spotkań opłatkowych i wielkanocnych), a także jako psycholog w Ośrodku Pomocy Społecznej w Urzędzie Gminy. 

Podczas piątkowego spotkania Ksiądz Prałat opowiedział wiele historii ze swojego życia, które wzbogaciły jego życiorys na tyle, że czytając jego książkę, nawet ktoś nieznający jego osoby przeczyta ją z zaciekawieniem, wynosząc z niej wartości życiowe, chrześcijańskie oraz historyczne. 

Na uroczystość przybili sympatycy księdza Prałata, jak i jego przyjaciele i znajomi, m.in. Burmistrz Łochowa – Robert Gołaszewski, obecny proboszcz Parafii Łochów – Romen Kowerdziej, Dyrektor Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie – Artur Lis, który jako gospodarz przywitał na wstępie wszystkich gości,  jak i głównego bohatera spotkania. Chętni mogli zakupić książkę z osobistą dedykacją.

 

 

AA/ MiGOK Łochów

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gwio.pl | Prawa zastrzeżone