Zamknij
REKLAMA

Raty kredytu frankowego są wysokie? Będą jeszcze wyższe

09.43, 03.07.2022 materiały partnera

 Frankowicze nie będą spać spokojnie, ponieważ na rynku finansowym dochodzi do kolejnych wahań waluty, jaką jest frank szwajcarski. Jedna z najbardziej znaczących walut na rynku finansowym spada względem kursu franka szwajcarskiego. Teoretycznie informacja ta nie wprawia nikogo w osłupienie, bowiem nie wydaje się jakoby miało to znacząco wpłynąć na frankowiczów. Jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej, ponieważ frankowicze spłacający swoje kredyty w Polsce odczują tę zmianę. Choć informacje te wcale nie wyglądają groźnie, to bezpośrednio wpłynie to na sytuację polskich frankowiczów.

 Frank droższy od euro?

Nieoczekiwanie doszło do podniesienia stóp procentowych przez Szwajcarię walczącą z inflacją, przez co również wysokość franka szwajcarskiego również skoczyła do góry. SARON dopiero zostanie zaktualizowany, ale wraz z podwyżką wzrósł kurs franka. Jednak to nie koniec złych wieści, bowiem frank szwajcarski ponownie zaskoczył i przewyższył swoją ceną wartość euro, które w tym roku straciło prawie 3,9 proc. w stosunku do CHF. Jednocześnie specjaliści uczulają, aby powoli zacząć odkładać na kolejne raty, ponieważ cykl podwyżek dopiero się zbliża.

Znowu ratą kredytu przypłacą frankowicze

Zainteresowani sprawami frankowymi zdążyli już przywyknąć do niestabilności kursu waluty, a nawet do tego, iż frankowicze spłacający swoje zobowiązania raczej przyjmują potulnie ciosy, aniżeli je odpierają. Nie dotyczy to rzecz jasna frankowych śmiałków, którzy z pomocą kancelarii frankowych poszli do sądu po sprawiedliwość.

Frankowicze muszą przygotować się na nadchodzący ostrzał ich portfeli, bowiem nie jest to jedyna podwyżka. Ta podwyżka zapoczątkuje cykl podwyżek, które z miesiąca na miesiąc będą zwiększać raty i powiększać zadłużenie względem banku. W ocenie specjalistów Kancelarii Frejowski CHF, stopy procentowe w Szwajcarii w obawie przed inflacją będą podnoszone tak długo, jak to będzie konieczne, a frank szwajcarski będzie się umacniał.

Gdzie mogą szukać pomocy frankowicze?

W dalszym ciągu frankowicze są zdani sami na siebie i na pomoc pełnomocników, których profesją jest prowadzenie spraw frankowych przed sądem. W żadnej sytuacji, gdy frankowicze potrzebują pomocy rządowej nie zostają wysłuchani, a ugody proponowane przez bank z żadną wymierną korzyścią się nie wiążą. Mieszkańcy Łodzi skazani na kredyt frankowy i jego przykre konsekwencje mają właściwie jedyne sprawdzone i skuteczne wyjście z tej patowej sytuacji. Kancelaria frankowa Siedlce podkreśla, iż w tej sytuacji należy zabezpieczyć się przed podwyżkami jak najszybciej, ponieważ sprawne złożenie pozwu wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia może uchronić frankowiczów przed pierwszą znaczącą podwyżką już we wrześniu. Takie rozwiązanie pozwoli frankowiczowi nie płacić rat na czas postępowania przed sądem, co w sytuacji wysokiego kursu franka dla wielu może okazać się ratunkiem.

Warto również wiedzieć, ile pieniędzy można odzyskać od banku, jeśli dojdzie do złożenia pozwu. Frankowicze przez obecność toksycznych zapisów w umowach nadpłacili znaczną część kapitału, odzyskanie pieniędzy zdaje się być uczciwym rozstrzygnięciem. Opracowano narzędzie frankowe, które pozwala w szybki sposób i przy małym wysiłku wykonać szybką analizę swojego kredytu. To narzędzie, to kalkulator frankowy, dzięki któremu można określić, czy umowa kwalifikuje się do dochodzenia roszczeń oraz ile pieniędzy można odzyskać od banku. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%