Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie od dewelopera, czy od prywatnego sprzedawcy?

00.00, 13.07.2022 materiał partnera

Zakup nieruchomości do zamieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Aby kupić wymarzone lokum, musimy sprawdzić co aktualnie dzieje się na rynku deweloperskim oraz wtórnym i skrupulatnie porównać wszelkie oferty. W wyborze bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak lokalizacja nieruchomości, jej metraż oraz rozkład pomieszczeń. Ważne jest również piętro oraz to, czy lokal posiada windę, czy tylko klatki schodowe. Wiele korzyści daje zarówno transakcja z deweloperem, jak i z właścicielem prywatnym nieruchomości.

Jakie są zalety kupna mieszkania od dewelopera?

Największą zaletą takiej transakcji jest jasny status prawny nieruchomości oraz klarowny podział własności. Takie rozwiązanie nie obarczają nas również kosztami prowizji dla pośredników, którzy szukają dla nas mieszkania i załatwiają za nas sprawy notarialne. Dzięki temu od razu zmniejsza się koszt całej transakcji, ponieważ wszelkich formalności możemy dopełnić bezpośrednio z deweloperem. Istnieje wiele przewodników mówiących o tym, jak kupić mieszkanie od dewelopera. Warto się z nimi zapoznać, zanim dokonamy transakcji, aby sprawdzić wszystkie szczegóły i nie popełnić po drodze żadnego błędu.

Mieszkania od dewelopera wykończone są przy użyciu nowych materiałów budowlanych, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko jest świeże i wcześniej nieużywane. Oznacza to, że przez dłuższy czas będziemy mieli spokój od jakichkolwiek nakładów finansowych związanych z remontami i naprawami, ponieważ wszystko, co otrzymujemy,jest nowe. Wielu inwestorów oferuje mieszkańcom dodatkowe udogodnienia, takie jak odrębny taras czy wydzielony ogródek. Jest to coraz częstsza praktyka, która ma zachęcać klientów do kupowania inwestycji deweloperskich. Jeśli zdecydujemy się na zakup odpowiednio wcześnie, wówczas możemy liczyć na wprowadzenie zaznaczonych przez nas poprawek w projekcie. Chodzi tutaj o zmianę wielkości i układu poszczególnych pomieszczeń na etapie budowy oraz zmianę położenia niektórych przyłączeń.

Jakie mamy korzyści z zakupu mieszkania od prywatnego właściciela?

Jedyne ryzyko, jakie może powodować wątpliwości podczas zakupu mieszkania od prywatnego właściciela, to jego prawny status. Powinniśmy zbadać sprawę już w momencie, gdy wykażemy zainteresowanie nieruchomością. Dzięki temu unikniemy komplikacji związanych przede wszystkim z przeniesieniem własności na nowego nabywcę. Do sprawdzenia jest również stan techniczny lokalu, który może mieć wpływ na ostateczną cenę. Cały budynek również powinien być dostosowany do aktualnych standardów bezpieczeństwa.

Kupno mieszkania od prywatnego właściciela wiąże się dla nas również z generalnym remontem. Nie zmienimy już takich rzeczy jak układ mieszkania czy instalacja przyłączeń, ale mamy wpływ na to, jak będzie finalnie wyglądało. Wymaga to jednak dużych nakładów pracy oraz pieniędzy. Dużym plusem jest jednak to, że możemy od razu wprowadzić się do mieszkania, nie czekając na oddanie powierzchni i odbiór kluczy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%