Zamknij

Kredyt w oparciu o umowę o dzieło

12:59, 08.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Jeszcze niedawno uzyskanie kredytu w oparciu o umowę inną niż tę na umowę o pracę na czas nieokreślony było niemożliwe, dziś kiedy sama umowa o pracę nie jest jedynym, bezpiecznym sposobem comiesięcznego dochodu jest łatwiej. Umowa o dzieło czy umowa zlecenie to podstawa w niektórych zawodach, jeśli jej trwanie jest udokumentowane i pewne, banki nie będą szczególnie ostrożne w udzielaniu kredytów gotówkowych, trudniej może być tylko w przypadku kredytu hipotecznego.

Za każdym razem, kiedy zgłaszamy się do banku z wnioskiem o kredyt, mamy do czynienia ze scoringiem bankowym, czyli punktową oceną naszej zdolności kredytowej. Na jego wynik składa się szereg czynników, jednak nawet w przypadku umowy o dzieło czy umowy zlecenie scoring może działać na naszą korzyść.

Kredyt gotówkowy na umowę o dzieło

Z kredytem gotówkowym w przypadku umowy o dzieło nie będzie problemu w większości banków. Podczas analizy naszej zdolności kredytowej, bank weźmie pod uwagę przede wszystkim wpływy na nasze konto w ciągu ostatnich sześciu lub dwunastu miesięcy i bieżące zobowiązania. W większości przypadków, jeśli kredyt nie jest wyjątkowo w stosunku do naszych zarobków wysoki, nie będzie problemów z jego uzyskaniem. Co innego kredyt hipoteczny, w którym bank bierze pod uwagę znacznie dłuższą niż kilka lat perspektywę.

Kredyt hipoteczny na umowę o dzieło

Nie podlega dyskusji, że jeśli staramy się o kredyt hipoteczny, najłatwiej będzie, jeśli zaciągniemy go z partnerem czy mężem zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony, ale nie zawsze jest taka możliwość. Co jeśli mamy tylko swoją umowę o dzieło i mocne postanowienie zakupu kawalerki?

Co bank będzie brał pod uwagę, badając twoją zdolność kredytową, jeśli zatrudnienie opiera się o umowę o dzieło?

  • Długość trwania bieżącej umowy o dzieło

  • Ilość zleceniodawców i kwoty przychodów z tego samego źródła

  • Kwota miesięcznych wpływów oraz wahania w kwotach

  • Dodatkowe źródła dochodu (np. z wynajmu mieszkania, które mamy na własność)

Jeśli chcesz dowiedzieć się czy przy określonych dochodach z tytułu umowy o dzieło masz szanse na udzielenie ci przez bank kredytu hipotecznego, zacznij od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej w naszym kalkulatorze na https://ocenbank.pl. W prosty i szybki sposób dowiesz się czy w ogóle warto dalej porównywać oferty banków, czasem może się okazać, że po wpisaniu w rubrykę „zatrudnienie tytułem”, znaczna część banków odpadnie i będziesz się zastanawiać nad ofertą zaledwie kilku instytucji bankowych.

Więcej: http://www.torun.com.pl/index.php?art_id=38&id_news=72942
https://www.portel.pl/wiadomosci/konsekwencje-niesplacenia-chwilowki-na-co-sie-narazamy/100184

(materiał partnera)


Artykuł sponsorowany
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone