Zamknij

Lasery CO2, czyli niezbędnik każdej agencji reklamowej

14:18, 27.06.2019 | materiały partnera

Jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś, skąd wynika doskonała dokładność akcesoriów reklamowych, pieczątek, tabliczek, gadżetów firmowych i w jaki sposób nawet na niewielkich elementach jak breloki czy długopisy umieszcza się logo firmy - odpowiedź jest prosta. To lasery CO2 nazywane branżowo ploterami laserowymi odpowiadają za każdy, nawet najmniejszy szczegół znajdujących się na takich przedmiotach.

Laser to podstawa w agencji reklamowej

Dlatego każda profesjonalna agencja, zwłaszcza zajmująca się 3D i świadcząca usługi w zakresie projektu i produkcji gadżetów reklamowych, musi posiadać odpowiednie zaplecze technologiczne, na które składa się między innymi laser CO2. Powód? To jedno z najdokładniejszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku, które świetnie sprawdzają się w grawerowaniu bardzo małych, często milimetrowych elementów z zachowaniem ich odpowiedniej estetyki. W agencjach reklamowych plotery wykorzystuje się głównie do wyrobu końcowego pieczątek, gdzie dokładność jest niezwykle ważna, ale również różnych identyfikatorów, breloczków, zabawek, artykułów reklamowych i promocyjnych różnego typu. Plotery mogą być stosowane do znakowania elementów na papierze, między innymi papierowych szablonów, zaproszeń czy kartek pocztowych albo okolicznościowych.

Technicznie doskonały

Swoją wielką popularność lasery CO2 zawdzięczają nie tylko szerokiemu zastosowaniu, ale również technicznym parametrom, które pozwalają na pracę na takich urządzeniach w wielu różnych branżach. Plotery mogą bez problemy wycinać w klasycznym drewnie i skórze, ale także w tworzywie sztucznym (plastiku), gumie, korku, laminacie, sklejce, na każdym z tych materiałów zachowując bardzo wysoką dokładność cięcia, które pozwala na otrzymanie idealnego produktu końcowego. W wielu agencjach reklamowych laser CO2 wykorzystywany jest też do wykonywania grawerów na bardziej wytrzymałych i odpornych na tradycyjne cięcie surowcach i materiałach: granicie i marmurze, metalach czy nawet szkle. Maszyny nie mają praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących wzorów do wycięcia; nawet skomplikowane projekty tworzone są z milimetrową dokładnością i szczegółowością.

(materiały partnera)


Artykuł sponsorowany
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone