Zamknij
REKLAMA

Miasto usuwa awarię drogi na Rynku Mariackim. Co zawiniło?

11:30, 03.03.2021 | Redakcja
fot. GWiO
REKLAMA

Trwają prace remontowe na Rynku Mariackim w Węgrowie. Ze względu na bardzo zły stan techniczny drogi, spowodowany wypiętrzeniem ziemi, odcinek przy Urzędzie Miejskim w Węgrowie od skrzyżowania  z ul. Rynkową aż do skrzyżowania z ul. Strażacką jest nieprzejezdny.

O przyczynach porozmawialiśmy z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Węgrowie, Tomaszem Głażewskim, który przyznał, że pośrednim powodem wysadzenia gruntu pod drogą są warunki atmosferyczne i częste wahania temperatur. Jak zaznaczył jednak, pogoda jedynie uwydatniła wadę, którą powstała dużo wcześniej.

- Ciężko szukać jednoznacznych przyczyn, ale głównym powodem był fakt, że grunt był wysadzisty, a nie nośny. Przez to wysadziło nam konstrukcję. Pod drogą powinien być odpowiednio wymieniony grunt. Nie chcę przesądzać, bo nie jestem wyrocznią w tej sprawie. Aby dokładnie określić przyczyny i to, kto tu zawinił, musielibyśmy zlecić ekspertyzę. Ja pod uwagę biorę trzy możliwości, mogła to być wina projektowa, wina wykonawcy lub wina złego materiału, który został wykorzystany. Warunki pogodowe jedynie sprawiły, że wada się uwydatniła – podkreślił naczelnik Tomasz Głażewski.

Miasto Węgrów stara się zażegnać problem jak najszybciej. Jak dodał naczelnik wydziału inwestycji, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga zostanie naprawiona jeszcze w tym tygodniu.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%