Zamknij
REKLAMA

Niebezpiecznie na drogach. Potrącona rowerzystka i szereg kolizji

10:59, 24.10.2018 | mł. asp. Anna Maliszewska
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 


Do zdarzenia doszło 17 października w Mrozowej Woli, gm. Stoczek. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 72 – letni kierujący renault na prostym odcinku drogi podczas cofania zderzył się z audi kierowanym przez 36 – letniego mężczyznę. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych. 

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Szarutach, gm. Liw 18 października. Policjanci wstępnie ustalili, że 77 – letnia kierująca rowerem jadąc chodnikiem została oślepiona  przez jadący samochód z przeciwka i zjechała na jezdnię przekraczając jej oś i uderzyła  w audi, który jechał w tym samym kierunku. W wyniku uderzenia rowerzystka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. 

20 października w  Pogorzelcu gm. Łochów doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem w trakcie skrętu nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez nissana i doszło do zderzenia. Nie odnotowano osób rannych. 

Do zdarzenia drogowego doszło 21 października w Miedznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18 – letni kierujący hondą na łuku drogi zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. Następnie pojazd odrzuciło na jezdnię. Kierującego z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. 

Do kolejnego zdarzenia doszło w Łochowie 21 października. Policjanci wstępnie ustalili, że 21 – letni kierujący samochodem ciężarowym nie zachował należytej ostrożności i odległości od poprzedzającego go volkswagena, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku zderzenia 23 – letnia pasażerka  volkswagena z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 

Węgrowscy policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego. Do zatrzymania doszło 19 października w Węgrowie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej nissana, którym kierował 55 – letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

 

(mł. asp. Anna Maliszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone