Zamknij
REKLAMA

Kolejne środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów

17:18, 08.04.2021 | Redakcja
REKLAMA

W minionym tygodniu rozstrzygnięty został nabór wniosków w ramach trzeciej transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do pięciu samorządów z naszego powiatu trafi łącznie 6,5 mln złotych.

W trzecim rozdaniu środki udało się pozyskać Gminie Korytnica (1,5 mln zł), Gminie Liw (1 mln zł), Gminie Miedzna (1 mln zł), Gminie Wierzbno (1 mln zł) oraz Powiatowi Węgrowskiemu (2 mln zł).

W tym rozdaniu nie zostały dofinansowane wnioski między innymi Miasta Węgrów, które ubiegało się o dofinansowanie trzech inwestycji, wnioskując o 20 mln złotych. Do wyniku naboru odniosły się władze miasta w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej:

„W ramach tego programu zostały złożone przez Burmistrza Węgrowa Pana Pawła Marchelę trzy wnioski o uzyskanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na trzy projekty, których łączna kwota oczekiwanego dofinansowania wynosiła blisko 20 mln zł

1. Budowa bloku komunalnego przy ul. Szerokiej w Węgrowie

2. Budowa hali sportowej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Węgrowie

3. Rozbudowa drogi gminnej nr 420864W Al. Partyzantów

Przykro, że ponownie inwestycje dla Naszych mieszkańców nie otrzymały dofinansowania przez Rząd RP. Nie jest zrozumiała zasada przyznawania samorządom środków na zadania inwestycyjne w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Martwi to, że oczekiwane i niezwykle potrzebne dla mieszkańców inwestycje nie zostały zaakceptowane przez władze centralne, a słowa Premiera Pana Mateusza Morawieckiego: „Polska ma się rozwijać równomiernie, dlatego to zwłaszcza w powiatach, gminach, które pozyskują mniej środków, rząd przeznacza największe środki na realizację projektów, …” nadal nie odnoszą się do Węgrowa. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela będzie czynił starania o wyjaśnienie powodów takiej przykrej dla mieszkańców Węgrowa decyzji.”

Środki w ramach RFIL przyznawane są w ramach naboru wniosków. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. W pierwszej transzy wsparcie otrzymały wszystkie samorządy z terenu powiatu węgrowskiego.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%