Zamknij
REKLAMA

Kolejna zbiórka krwi dla węgrowianina Macieja Zduniaka już 7 maja

10:40, 28.04.2021 | inf.prasowa
fot. RCKIK Warszawa
REKLAMA

Już drugi raz na węgrowskim rynku stanie krwiobus, w którym przeprowadzona zostanie zbiórka krwi dla Macieja Zduniaka, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

7 maja w godzinach 9-13 wszyscy mieszkańcy Węgrowa i okolic będą mogli ponownie pomóc Maćkowi oddając krew z dowolnej grupy. Każda kropla jest na wagę złota! Wszystkie osoby przystępujące do oddania krwi będą musiały wypełnić specjalne kwestionariusze osobowe, w których konieczne będzie podanie danych Macieja Zduniaka. Aby sprawnie oddać krew należy przyjść wcześniej, krwiobus wszystkie procedury musi zakończyć do godz. 13.00.

Pierwsza zbiórka krwi zakończyła się dużym sukcesem, bowiem udało się zebrać aż 13 litrów krwi. Organizatorzy mają dużą nadzieję, że 7 maja na węgrowskim rynku uda się powtórzyć ten sukces.

Jeśli wybierasz się po raz pierwszy, zapoznaj się z wytycznymi: https://www.rckik-warszawa.com.pl/oddaje-krew-po-raz-pierwszy https://www.rckik-warszawa.com.pl/kto-nie-moze-oddac-krwi https://www.rckik-warszawa.com.pl/warunki-przyjecia-dyskwalifikacji 

Co ważne, krew dla Maćka można oddawać cały czas, w dowolnym terminie i w dowolnej miejscowości. Należy jedynie pamiętać, aby w kwestionariuszu osobowym wypełnianym przed oddaniem krwi wpisać następujące dane: Maciej Zduniak. Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Warszawa ul. Gandhi 14.

(inf.prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%