Zamknij
REKLAMA

Festiwal w Mordach po raz trzynasty

14:41, 30.04.2021 | inf.prasowa
REKLAMA

Już 17 maja odbędzie się trzynasta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej on-line, organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Wszystkie występy będą rozpatrywane w 2 kategoriach: soliści w wieku 13-14 lat, soliści w wieku 15 – 16 lat.

Festiwal jest adresowany do młodzieży w wieku od 13 do 16 lat. Osoby zakwalifikowane zaśpiewają po 2 utwory: pierwszy utwór w języku polskim, drugi – w języku obcym kraju, który należy bądź należał do Unii Europejskiej. Jurorzy będą oceniać występy pod względem walorów wokalnych i interpretacji utworu, kreatywności i twórczości własnej uczestników. Ważny też będzie dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i ogólny wyraz artystyczny.

Po raz pierwszy Festiwal organizowany jest w formie on-line i ma charakter ogólnopolski. Do głównych celów festiwalu zalicza się: aktywizację muzyczną młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi, promocję ich twórczości oraz zwiększenie poczucia przynależności do Unii Europejskiej. Tegoroczny festiwal patronatem honorowym obieli: Parlament Europejski reprezentowany przez przewodniczącego Dawida Marię Sassoli, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Paweł Ługowski.

Sponsorami tej edycji festiwalu są Parlament Europejski. Powiat Siedlecki oraz Bank Spółdzielczy w Łosicach

Na zgłoszenia czekamy do 10 maja.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Głos Węgrowa i Okolic”.

 

 

(inf.prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%