Zamknij

Ponad 30 regionalistów, autorów "Rocznika Liwskiego" w obronie Romana Postka. Apel wystosowała także Rada Gminy Liw

15:00, 30.04.2021 Aktualizacja: 15:03, 30.04.2021

Ponad 30 autorów publikacji w „Roczniku Liwskim” – historycy, doktorzy, regionaliści i pasjonaci podpisali się pod listem otwartym w obronie Romana Postka, który w maju ma stracić posadę dyrektora Muzeum „Zbrojownia” na Zamku w Liwie. Apel do Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika wystosowała także Gmina Liw.

Władze Wójewództwa Mazowieckiego na ten moment nie zamierzają powierzyć sterów Zamku w Liwie Romanowi Postkowi na kolejne lata. Decyzja ta wzbudziła społeczny sprzeciw wielu osób i organizacji. Poniżej publikujemy list otwarty.

Ważne stanowisko w tej sprawie przyjęła także Rada Gminy Liw, która jednoznacznie zaapelowała do Marszałka Adama Struzika o pozostawienie na stanowisku Romana Postka, który od wielu lat trzyma pieczę nad Zamkiem w Liwie, dba o jego mury i rozwija kolekcje. 

Poniżej stanowisko Rady Gminy Liw:

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%