Zamknij
REKLAMA

Znalazł portfel, oddał dokumenty, ale nie pieniądze

15:42, 07.06.2021 | KPP w Węgrowie
REKLAMA

Węgrowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył pieniądze i kartę bankomatową, której użył płacąc za swoje zakupy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Węgrowie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który posłużył się w sklepach znalezioną kartą płatniczą. 51- letni mężczyzna znalazł na parkingu portfel. Jak się okazało w środku znajdowały się dokumenty, pieniądze i karta płatnicza. Dokumenty wrzucił do skrzynki pocztowej, a pieniądze i kartę wziął. Zrobił zakupy płacąc znalezioną kartą. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem do czego się przyznał. Teraz czego sprawa w sądzie.

Pamiętajmy! Chrońmy swoją tożsamość! Złodzieje skutecznie potrafią wykorzystać przywłaszczone dokumenty tożsamości, czy kartę płatniczą. Pamiętajmy, aby utratę dokumentów lub karty płatniczej zgłosić w urzędzie, który dany dokument wydał oraz w banku celem jego zastrzeżenia.

Kradzież albo zgubienie dokumentów tożsamości lub karty płatniczej to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby uniknąć problemów, skradziony dokument należy jak najszybciej zastrzec. Wystarczy zgłosić dokument w jednym z banków.

(KPP w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%