Zamknij
REKLAMA

Węgrów przygotowuje się na turystów. Nowa przystań kajakowa nad Liwcem

11:26, 10.06.2021 | MiastoWęgrów
Miasto Węgrów
REKLAMA

Miasto Węgrów w bieżącym roku zakupiło teren przy Liwcu, zlokalizowany na końcu drogi prowadzącej do Liwca od ulicy Piłsudskiego z przeznaczeniem na przystań kajakową.

Jak informują władze miasta, w przyszłych latach planowane jest pozyskanie funduszy zewnętrznych na zagospodarowanie terenu dla potrzeb uczestników spływów kajakowych.

8 czerwca na tym terenie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizatorów spływów kajakowych w którym uczestniczył Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Hubert Kowalewski. Podczas spotkania została wyrażona zgoda na bezpłatne korzystanie z tego miejsca przez firmy obsługujące spływy kajakowe i ustalono zasady użytkowania terenu do czasu docelowego zagospodarowania.

Od tej pory wprowadza się zakaz odbioru kajaków z terenu Zalewu, natomiast wszyscy operatorzy spływów kajakowych mają prawo korzystać z nowo wyznaczonego terenu przy Liwcu. Przedstawiciele wypożyczalni kajakowych podziękowali władzom miasta za możliwość korzystania z tego terenu oraz wyrazili swoje zadowolenie z podjętej inicjatywy.

(MiastoWęgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%