Zamknij
REKLAMA

Już za tydzień Dni Węgrowa! Koncert "Enej" i co jeszcze?

09:39, 30.07.2021 | Redakcja
Skomentuj Fot. Piotr Ratuszyński
REKLAMA

Już za tydzień odbędą się Dni Węgrowa! W tym roku gwiazdą sobotniego wydarzenia będzie zespół Enej, ale to nie koniec atrakcji. W niedzielę, oprócz tradycyjnych uroczystości patriotycznych i uroczystej Sesji Rady Miejskiej Węgrowa, w Parku AK odbędzie się piknik historyczny. 

Już w sobotę 7 sierpnia w dzień na Rynku Mariackim w Węgrowie zaczną pojawiać się liczne festynowe atrakcje dla rodzin. O godz. 17 życiem zacznie tętnić scena, na której swój talent zaprezentują lokalni artyści - od tych najmłodszych, aż po najbardziej doświadczonych - seniorów. 
Na godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie zaplanowano otwarcie wystawy archeologicznej pt. "Dzieciństwo i tożsamość Węgrowa".

Oficjalny początek zabawy to godz. 20, wówczas burmistrz powita gości i mieszkańców, a następnie zaprosi na scenę zespół Goosebumps. O 21:30 wystąpić ma gwiazda wieczoru, zespół Enej, który zakończy sobotnie wydarzenie.

Drugi dzień świętowania przypada na niedzielę 8 sierpnia. O godz. 11 odbędą się uroczystości przy Pomniku Armii Krajowej przy ul. Kościuszki, a godzinę później w Bazylice Mniejszej ks. biskup dr Piotr Sawczuk odprawi uroczystą mszę świętą w intencji mieszkańców.

Od godz. 13 potrwa Piknik Historyczny w Parku AK, a na nim między innymi kuchnia wojskowa, wystawa pamiątek i zabytkowego uzbrojenia, czy nawet wystawa mody damskiej z lat 1860 - 1945. Będzie także strzelnica i inne atrakcje. 

Niemal równolegle, o godz. 13.30 w Węgrowskim Ośrodku Kultury rozpocznie się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Węgrowa, podczas której zgodnie z tradycją wręczone zostaną tytuły i godności miejskie dla zasłużonych obywateli. Zakończeniem tegorocznych Dni Węgrowa będzie spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie, gdzie odbędzie się promocja książki Zbigniewa Markerta pt. "Natalia Klem", wręczone zostaną nagrody laureatom "Węgrowskiego Jarmarku Literackiego", a wydarzenie zwieńczy recital zespołu "Art-Senior" działającego przy węgrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych Dniach Węgrowa!

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%