Zamknij
REKLAMA

Święta na drogach. Kilka kolizji i nietrzeźwi kierujący

11:56, 27.12.2018 | inf. prasowa
REKLAMA

Na terenie powiatu węgrowskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia węgrowscy policjanci prowadzili  wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”.  W tym okresie doszło do kilku zdarzeń drogowych i zatrzymano trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 

Na terenie powiatu węgrowskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzeń wynika, że: 
21 grudnia w Zawadach, gm. Liw, 66 – letnia kierująca Volvo nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy znajdujący się na poboczu. Nie odnotowano osób rannych. 
21 grudnia w Toporze, gm. Stoczek, 74 – letni kierujący Fiatem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie dachował. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych. 
22 grudnia w Łochowie, 58 – letnia kierująca na prostym odcinku drogi zjechała do przydrożnego rowu, chcąc uniknąć zdarzenia z prawdopodobnie nieoświetlonym pojazdem. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych. 
22 grudnia w Węgrowie,  22 – letni  kierujący Citroenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i wpadł w poślizg a następnie uderzył w barierę energochłonne. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych. 
23 grudnia w Pogorzelcu, gm. Łochów, kierująca Oplem wykonując manewr skrętu, nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez pojazd marki Kia i doszło do zderzenia pojazdów. Nie odnotowano osób rannych. 
26 grudnia w Węgrowie, kierujący BMW podczas wykonywania skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka pojazdowi Peugeot i doszło do zderzenia pojazdów. Nie odnotowano osób rannych. 

Węgrowscy policjanci podczas działań zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich brało udział w zdarzeniach drogowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzeń wynika, że: 
21 grudnia w Łochowie, 46 – letni  kierując Volkswagenem i znajdując się w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe elementy na rondzie. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 
22 grudnia w Mrozowej Woli, gm. Stoczek, 62 – letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości ciągnikiem rolniczym marki Ursus oraz bez stosownych uprawnień do kierowania. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 
23 grudnia w Łochowie, 25 – letni kierujący Renault znajdując się w stanie nietrzeźwości wymusił pierwszeństwo przejazdu Hondzie. Doszło do zdarzenia czołowego pojazdów. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 
W zdarzeniach nie odnotowano osób rannych. Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierowcom. 

24 grudnia na trasie Jartypory – Miedzna doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 65 – letni kierujący Skodą na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze,  stracił panowanie  nad pojazdem i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Audi. Kierowca Skody oraz jego dwóch pasażerów z obrażeniami ciała trafili do szpitali w Węgrowie, Sokołowie Podlaskim oraz w Siedlcach. Postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego prowadzi KPP w Węgrowie. 


mł. asp. Anna Maliszewska

(inf. prasowa)
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone