Zamknij
REKLAMA

Już w niedzielę Orszak Trzech Króli!

12:15, 03.01.2019 | M.M/ fot. Orszak Trzech Króli Węgrów (FB)
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Trzech Króli. Z tej okazji w Węgrowie i Łochowie odbędzie się orszak. Zachęcamy do rodzinnego uczestnictwa.

W Węgrowie ubiegłoroczny orszak cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Tłumy węgrowian przeszły ulicami miasta, oglądając przygotowane scenki teatralne w różnych miejscach. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie. Podobnie będzie w tym roku. O godz. 13 Orszak Trzech Króli wyruszy z Rynku Mariackiego i przejdzie ulicami: Piłsudskiego – Przemysłową – Bohaterów Warszawy – Klonową – Stadionową – Wyszyńskiego – parkingiem przed Galerią Mistrza Jana – Mickiewicza – Zwycięstwa – Strażacką i z powrotem na Rynek Mariacki, gdzie od 14:30 zaplanowano wspólne kolędowanie. 

Msze święte odbędą się o godz. 12 w parafii Bazylika oraz Ojca Pio, oraz o 11:30 w parafii Klasztor. Wspólny wymarsz nastąpi spod Bazyliki Mniejszej, spotkanie uczestników o 12:45.

Orszak Trzech Króli w Łochowie będzie wyjątkowy. Tamtejsza społeczność dzięki dużej mobilizacji zdołała zwyciężyć w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację „Orszak Trzech Króli”. Nagrodą główną jest transmisja orszaku w TVP oraz prawdziwy wielbłąd, który z pewnością stanie się sporą atrakcją dla dzieci. 

W Łochowie orszak rozpocznie się po Mszy Świętej, która odbędzie się o godz. 11. Mieszkańcy przejdą ulicami: Długą, Kolejową, 1 Maja, Pokoju oraz Kościuszki, a po złożeniu darów na końcu orszaku odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze rodzinne przebranie. Oczywiście będzie można także zrobić sobie zdjęcie z egzotycznym gościem.

(M.M/ fot. Orszak Trzech Króli Węgrów (FB))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone