Zamknij
REKLAMA

Gra terenowa dla rodzin i dzieci w Miedznie

12:01, 08.10.2021 | inf.GM
fot. GM
REKLAMA

W piękną, słoneczną niedzielę 26 września 2021 r. w odbyła się I Miedzeńska Gra Terenowa dla Rodzin zorganizowana przez harcerzy z 23 DH „Wataha” im. Wandy Rutkiewicz, Gminną Bibliotekę oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Uczestnicy gry mieli do wykonania osiem zadań rozmieszczonych na terenie Miedzny. Była krzyżówka z hasłem dotycząca historii Miedzny, quiz muzyczny, tor przeszkód, strzelanie z łuku, rozpoznawanie ziół i przypraw, układanie hasła z wyrazów, które najpierw należało odnaleźć nad malowniczymi stawami, pierwsza pomoc, a także zadania przygotowane przez naszą Ochotniczą Straż Pożarną, sprawdzające podstawową wiedzę dotyczącą straży oraz umiejętność posługiwania się sikawką.

Dodatkowo po wykonaniu zadania rodziny otrzymywały kartki z fragmentami historii Miedzny i opisem zabytków. Po przybyciu na metę uczestnicy zabawy musieli wykazać się wiedzą historyczną zdobytą na trasie.

Po pełnych wrażeń zmaganiach na wszystkich uczestników czekały upieczone na grillu kiełbaski. Rodzice mogli spokojnie porozmawiać, a dzieci pobawić się z harcerzami w różne zabawy i pląsy. Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że I miejsce i Puchar Wójta wywalczyła drużyna „Dziubasy”. Dzięki życzliwości sponsorów można było też obdarować drobnymi upominkami wszystkie rodziny.

- Dziękujemy wszystkim sponsorom za wielkie serce a wolontariuszom za poświęcony czas. To dzięki Wam mieszkańcy gminy Miedzna oraz ich przyjaciele mogli wesoło spędzić tę słoneczną niedzielę, poznając jednocześnie ciekawostki historyczne związane z naszą Małą Ojczyzną. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok – dziękowali organizatorzy.

(inf.GM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%