Zamknij
REKLAMA

4 mln na budowę sali gimnastycznej przy "Dobrogoście"

12:49, 14.10.2021 | Redakcja/ źr: Miasto Węgrów
fot. poglądowe (https://bit.ly/3lBhx2z)
REKLAMA

Miasto Węgrów poinformowało o pozyskanym dofinansowaniu na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego. Inwestycja wyczekiwana jest od lat. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, miasto uzyskało na ten cel 4 mln zł. Kwota ta nie zabezpiecza wysokich kosztów inwestycji. Władze liczą jeszcze na wsparcie w ramach "Polskiego Ładu".

- W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie nie ma odpowiedniej sali gimnastycznej, dlatego istnieje konieczność budowy sali, która spełni oczekiwania społeczności szkolnej. W związku z tym Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela zwrócił się do Zarządu Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie budowy sali gimnastycznej z zapleczem oraz urządzeniami towarzyszącymi przy Szkole Podstawowej nr 1 w Węgrowie. Zarząd Województwa Mazowieckiego na czele z Panem Marszałkiem Adamem Struzikiem przychylił się do prośby i zadecydował o udzieleniu pomocy finansowej w maksymalnej możliwej kwocie dofinansowania, czyli 4 mln zł. W dniu wczorajszym tj. 12.10.2021 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Węgrowa w takiej kwocie na budowę sali gimnastycznej. Zadanie to będzie dofinansowane w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego - czytamy w oficjalnym komunikacie Miasta Węgrowa.

Projekt zakłada budowę sali gimnastycznej o wymiarach boiska 20mx40m z min. dwumetrowymi wybiegami z każdej strony i wysokości min. 9m. Umożliwi między innymi grę w piłkę ręczną, siatkową, koszykówkę, piłkę nożną halową. Widownia pomieści min. 200 osób w sali. W zapleczu zaplanowane będą 4 szatnie z sanitariatami, pokój trenera, nauczycieli, gabinet lekarski, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenia techniczne, siłownie, sala rytmiki, sala ćwiczeń korekcyjnych, cztery sale lekcyjne.
W związku z tym, że inwestycja ta wymaga dużych nakładów finansowych został także złożony przez Miasto Węgrów wniosek o dofinansowanie budowy sali gimnastycznej z programu „Polski Ład” i liczymy na dofinansowanie - czytamy w tym samym komunikacie.

W poprzedniej kadencji, kiedy burmistrzem Węgrowa był Krzysztof Wyszogrodzki, przy szkole planowana była budowa sali gimnastycznej wraz z basenem. Wszystko wskazuje na to, że na ten moment tamte plany zostały porzucone, bo w zakresie planowanej inwestycji miasto nie wymieniło basenu. 

(Redakcja/ źr: Miasto Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%