Zamknij
REKLAMA

Halina Frąckowiak wystąpiła dla seniorów z powiatu węgrowskiego

10:09, 12.11.2021 | Redakcja
fot. GWIO
REKLAMA

W poniedziałek 8 listopada w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury dwukrotnie wystąpiła legenda polskiej sceny muzycznej, Halina Frąckowiak. Okazją był Powiatowy Dzień Seniora.

Poniedziałkowe koncerty dla seniorów podzielone zostały na dwie tury. W pierwszej, o godz. 16:15 udział wzięli seniorzy z Węgrowa i Gminy Liw, natomiast na drugi koncert o godz. 18 zaproszeni zostali seniorzy z pozostałych gmin powiatu węgrowskiego. Podział nastąpił po to, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w koncercie, a sale zgodnie z planem wypełniały się po brzegi.

Gości przywitała Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która przypominała, że to już trzecie takie spotkanie z seniorami.
- Podczas pierwszego spotkania bawiliśmy się z zespołem Bayer Full, za drugim razem uczestniczyliśmy w koncercie poświęconym twórczości Anny German, a w ubiegłym roku z przyczyn oczywistych niestety nie mogliśmy się spotkać. Tym bardziej cieszę się, że widzimy się tak licznie dzisiaj, wierzę, że ten koncert będzie dla państwa wspaniałym wspomnieniem na następne miesiące – mówiła starosta Ewa Besztak witając zgromadzonych gości.

Patronatem tradycyjnie wydarzenie objęła Senator RP Maria Koc.

- Dzisiaj gościmy panią Halinę Frąckowiak i chyba nikomu na tej sali nie muszę jej przedstawiać. To przecież wybitna polska artystka, znakomita piosenkarka i legenda polskiej sceny, która wyśpiewała wiele wspaniałych przebojów – mówiła Maria Koc, składając jednocześnie życzenia wszystkim seniorom z okazji ich dnia.

Koncert był także świetną okazją do pomocy niespełna dwuletniemu Olusiowi Matusikowi, który choruje na niezwykle rzadką chorobę genetyczną BPAN-NBIA (odkładanie żelaza w mózgu).
- Dzisiaj po koncercie będzie możliwe wrzucenie do puszki datku na leczenie Olusia, które jest niezwykle drogie – mówiła Ewa Besztak.

Co ciekawe, Halina Frąckowiak w Węgrowie także wystąpiła charytatywnie.
- Cieszę się, że jestem tu z państwem, tym bardziej, że cel jest tak piękny i bardzo mi miły, że mogę być jego częścią. Spotykamy się z okazji Dnia Seniora, a ja także czuję się już seniorem. Będę pewnie trochę wspominać, bo na scenie jestem już od 58 lat - rozpoczęła swój sentymentalny koncert legendarna Halina Frąckowiak.

Sądząc po reakcjach, repertuar świetnie wpasował się w gusta seniorów, którzy wspólnie z artystką mogli podróżować po osi czasu swoich najpiękniejszych wspomnień.

W koncercie uczestniczyli seniorzy, a także Senator RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela oraz radni Samorządu Powiatu Węgrowskiego.

My także zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz Olusia! 
Zbiórka: 
Kliknij TUTAJ
Grupa z licytacjami:
 Kliknij TUTAJ

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%