Zamknij
REKLAMA

Zbliża się rocznica Bitwy pod Węgrowem!

14:33, 30.01.2019 | M.M
REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę 3 lutego odbędą się Uroczyste Obchody 156. Rocznicy Bitwy pod Węgrowem.

Jak co roku uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej w intencji wszystkich poległych powstańców, którą odprawi Biskup Drohiczyński ks. Tadeusz Pikus. Oficjalne uroczystości odbędą się przy Pomniku Powstańców Styczniowych. Chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać z transportu autobusem, który wyruszy z Rynku Mariackiego po mszy.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Węgrowskim Ośrodku Kultury, gdzie o godz. 13:30 wykład pt. „Co wiemy o Bitwie pod Węgrowem” wygłosi dr Rafał Dmowski z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Zwieńczeniem tegorocznej 156. Rocznicy Bitwy Pod Węgrowem będzie koncert zespołu Intermezzo.

Zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości w imieniu organizatorów: Miasta Węgrów, Węgrowskiego Ośrodka Kultury, oraz współorganizatorów: Parafii pw. Wniebowzięcia najświętszej Marii Panny w Węgrowie, Komendy Hufca ZHP „Doliny Liwca” w Węgrowie oraz ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

W obchody rocznicy w sportowym stylu włączyli się „Aktywni Węgrów”, którzy tego dnia organizują Bieg Pamięci Bitwy pod Węgrowem. Zgodnie z planem, zbiórka miłośników aktywności odbędzie się o godz. 11 nad Zalewem, skąd wyruszą w dowolny sposób (rowerem, biegiem lub marszem) w kierunku Pomnika Powstańców Styczniowych. Po oddaniu hołdu poległym, grupa wróci nad Zalew, gdzie zaplanowane jest ognisko, ciepła herbata, a dla odważnych także wspólne morsowanie.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone