Zamknij
REKLAMA

Rusza konkurs "Adwent w kulturze". Jakie tradycje mają chrześcijanie?

09:33, 18.11.2021 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Klasztor Węgrów - Centrum Dialogu Kultur wraz z Parafią pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy organizuje adwentowy konkurs dla uczniów i rodzin - zadaniem jest przedstawienie adwentowych tradycji w religiach chrześcijańskich w dowolnej formie artystycznej.

Koniec roku kalendarzowego jest związany z przeżywaniem Adwentu, okresem liturgicznym bezpośrednio przygotowującym na przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Okres Adwentu w tradycji liturgicznej jest podzielony na dwa etapy: ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasu oraz narodziny Jezusa z Nazaretu.

W tradycji na przestrzeni minionych wieków zrodziło się wiele zwyczajów i obyczajów związanych z przeżywaniem Adwentu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie "Adwent w kulturze".  Treścią konkursu jest przedstawienie w dowolnej formie artystycznej (sztuki plastyczne – obraz, kolaż, mozaika; sztuki audiowizualne – zdjęcie, krótki film) tradycji i zwyczajów adwentowych w religiach chrześcijańskich (katolicyzm, prawosławie, protestantyzm).

Ideą jest ukazanie jak w każdej z religii chrześcijańskiej przeżywany jest okres adwentu, pokazując zwyczaje i obyczaje zarówno dotyczące nabożeństw w kościele, jak również w domu.

Termin składania prac: 10.12.2021r. Zapraszamy!

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%