Zamknij
REKLAMA

W Korytnicy powstanie Gminny Ośrodek Kultury

13:07, 24.11.2021 | Redakcja
REKLAMA

Już niedługo oferta kulturalna Gminy Korytnica stanie się bardzo atrakcyjna. W stolicy gminy powstanie bowiem nowoczesny Gminny Ośrodek Kultury, który zaoferuje mieszkańcom całe spektrum możliwości edukacyjno-rozrywkowych. 


Oprócz ośrodka kultury, w tym samym budynku zorganizowany zostanie dom dziennego pobytu dla seniorów.
- Budynek, którym dysponujemy i który będziemy remontować jest dosyć duży, ma powierzchnie zabudowy ok. 400 metrów kwadratowych, mieści się w Korytnicy obok kościoła. Jest to budynek parafialny, ale mamy już wszelkie zgody biskupa i parafia przekaże nam go na razie na 20 lat do wyremontowania i użytkowania. Przygotowujemy już projekt remontu tego budynku – opowiadał wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński.

W ośrodku ma znaleźć się duża sala widowiskowa, w której uruchomione zostanie kino. Poza tym przygotowane zostaną sale pod ofertę edukacyjną ośrodka, powstanie też dom dziennego pobytu, wraz zapleczem kuchennym, w ośrodku znajdzie się miejsce także dla organizacji kościelnych, takich jak Caritas i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Wójt Stanisław Komudziński

Poza tym, nie zabraknie miejsc, które stale będą przyciągać młodzież i dorosłych z Korytnicy.
- Będziemy musieli ogłosić konkurs na dyrektora tego ośrodka, który będzie przygotowany i wspólnie będziemy organizować wyposażenie pod konkretne pomysły związane z działalnością, mam tu na myśli ogniska muzyczne i inne elementy przyszłej oferty ośrodka – dodał wójt. Nie zabraknie także inicjatyw rozrywkowych. 

Cała inwestycja będzie dość droga i jak mówił wójt, będzie także potrzeba stałego utrzymywania ośrodka. Jest to jednak zdaniem włodarza coś, czego gmina potrzebuje. 
- Takie są założenia, żeby dać naszym mieszkańcom możliwość rozwoju kulturalnego i przygotowywać propozycje spędzania czasu. Wiele dzieci jeździ do większych ośrodków, gdzie uczą się gry na instrumentach, my chcemy dać takie możliwości u nas – mówił wójt Komudziński.

Kubatura budynku mieści się w granicach 4 tys. m3, z uwagi na fakt, że jest to zabytek, inwestycja będzie realizowana we współpracy z konserwatorem, który będzie gminie narzucał swoje uwagi i rozwiązania. Gmina Korytnica na tę inwestycję otrzymała 4,25 mln zł w ramach dofinansowania z Polskiego Ładu, na ten moment ciężko określić całkowity koszt inwestycji, który czeka gminę, wójt jednak twierdzi, że wydatki powinny zamknąć się w kwocie 4/5 mln zł, choć o tym zadecyduje finalnie przetarg.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%