Zamknij
REKLAMA

Uważajcie na oszustów! Okradł kobietę metodą "na CBŚ"

12:02, 14.12.2021 | mł.asp. Monika Księżopolska
REKLAMA

Oszuści szukają potencjalnych ofiar wśród mieszkańców powiatu węgrowskiego, tym razem przedstawili się jako funkcjonariusze CBŚ. Mieszkanka naszego powiatu wypłaciła znaczną sumę pieniędzy i przekazała oszustom.

W minionym tygodniu do mieszkanki pow. węgrowskiego na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika poczty z informacją, że jest dla nich list polecony, pytając czy są w domu. Następnie zadzwonił ponownie podając się za funkcjonariusza CBŚ.
- Mężczyzna przedstawił się z imienia, i nazwiska podał też swój numer identyfikacyjny, twierdząc, że chcą zatrzymać oszustów, którzy są niebezpieczni. Mężczyzna poprosił o numer komórki oraz dyskrecję z uwagi na powagę sytuacji.  Tak kierował rozmową, że mieszkanka powiatu wyszła z domu nic nikomu nie mówiąc. Wypłaciła z banku pieniądze i wyrzuciła do kosza na śmieci, zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez mężczyznę, z którym cały czas rozmawiała przez telefon - relacjonowała mł. asp. Monika Księżpolska z KPP w Węgrowie.

Pamiętajmy, funkcjonariusze CBA, Policji, CBŚ nie informują telefonicznie o przestępstwie, którego ofiarą miał być rozmówca. Każdy taki przypadek jest próbą oszustwa.  Funkcjonariusze nigdy nie żądają wypłacenia pieniędzy, ani ich przekazania. Aby prawidłowo połączyć się z innym nr należy najpierw zakończyć jedno połączenie, jeżeli tego nie zrobimy z drugiej strony odezwie się oszust, który tylko potwierdzi wersję fałszywego funkcjonariusza. Nigdy przez telefon nie podajemy kwoty posiadanych w domu czy na rachunku bankowym pieniędzy, haseł i loginów umożliwiających dostęp do naszych oszczędności.

(mł.asp. Monika Księżopolska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%