Zamknij
REKLAMA

Katastrofa pod Stoczkiem. Rozbił się wojskowy MIG-29

16:04, 04.03.2019 | M.M/FOT. RATOWNICTWO POWIATU WĘGROWSKIEGO
REKLAMA

Do katastrofy lotniczej doszło w poniedziałek 4 marca ok. godz. 13:30 w lesie nieopodal miejscowości Drgicz (gmina Stoczek). Zaledwie 4 minuty po starcie, na ziemię runął wojskowy samolot.


Na szczęście nie doszło do tragedii. Wojskowy samolot pilotował doświadczony pilot z 23. Bazy Lotnictwa w Mińsku Mazowieckim, który wykonywał lot kontrolno-pomiarowy. Sprawdzanie samolotu zakończyło się wypadkiem. Cztery minuty od startu z nieznanych jeszcze przyczyn maszyna zaczęła spadać. 

- To był samolot wojskowy, widziałam jak spada. Ten myśliwiec nawet nie pikował tylko spadał w poziomie. Najpierw było słychać huk kila razy, potem delikatnie zaczął zniżać lot i nagle zaczął spadać – relacjonowała na Facebooku użytkowniczka Julia, która była świadkiem zdarzenia. 

Na szczęście pilot zdążył się w katapultować, a także wyprowadził maszynę poza obszar zabudowany. W pobliżu lasku, w który uderzyła maszyna znajdowały się domy. Strach pomyśleć, do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby nie doświadczony pilot, który „wycelował” maszyną w obszar zalesiony. 

Na miejsce zdarzenia ok. 13:30 zaczęły udawać się służby ratunkowe. 10 zastępów straży pożarnej przystąpiło do gaszenia płonącej maszyny. Służby poszukiwały także pilota. Finalnie mężczyzna został odnaleziony i przetransportowany helikopterem do szpitala w Warszawie. Lekarze ocenili jego stan jako dobry i niezagrażający życiu, co z pewnością jest bardzo dobrą informacją. 

To nie są pierwsze problemy z MIG-ami w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat doszło do aż trzech wypadków lotniczych z udziałem tych maszyn. Niestety, jeden z nich zakończył się śmiercią pilota. 

MIG, który spadł pod Stoczkiem ma pochodzenie czeskie i został wyprodukowany w 1988 roku. 

(M.M/FOT. RATOWNICTWO POWIATU WĘGROWSKIEGO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone