Zamknij
REKLAMA

Od stycznia zapłacimy więcej za odpady

11:49, 03.01.2022 | Redakcja/Miasto Węgrów
REKLAMA

Od 1 stycznia 2022 roku zmianie ulega stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Węgrowie. Za odpady segregowane zapłacimy 30 zł miesięcznie od osoby.

Co jeśli nie segregujemy odpowiednio odpadów? Stawka wzrasta do 60 zł za osobę miesięcznie. Warto o tym pamiętać, szczególnie na terenie osiedli wielomieszkaniowych, gdzie lenistwo lub braki w wiedzy jednostek, mogą kosztować zwiększoną stawką dla wszystkich na danym osiedlu. 

Ponadto, utrzymane zostaną ulgi:

• dla członków rodzin korzystających ze wsparcia finansowego Centrum Pomocy Społecznej w Węgrowie w wysokości  3 zł / osobę / miesiąc,

• dla posiadaczy kompostowników w wysokości 2 zł / osobę / miesiąc.

Zmianie ulegnie:

• wysokość ulgi dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, która wyniesie 2 zł / osobę / miesiąc.

 

Mieszkańcy nie muszą składać nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklarację należy złożyć tylko w przypadku gdy nastąpią zmiany podstawy do naliczania opłaty, tj: liczba osób zamieszkałych na nieruchomości oraz w przypadku uzyskania prawa w 2022 do w/w ulg. Od 1 stycznia swoje działanie rozpoczyna nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych „SORCIK” w Węgrowie przy ulicy Prostej 5.

(Redakcja/Miasto Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%