Zamknij
REKLAMA

Trzy tony niebezpiecznych odpadów znaleziono między Kopciami a Proszewem

13:44, 20.01.2022 | Redakcja
fot. poglądowe/ pexels
REKLAMA

Do niepokojącego odkrycia doszło przed kilkoma dniami na terenie Gminy Grębków, gdzie znaleziono wyrzucone na łono natury 3 tony niebezpiecznych odpadów podlegających utylizacji. Sprawą zajęła się policja.

Skąd wzięły się niebezpieczne odpady i czym są? Jak udało nam się ustalić są to między innymi dwustulitrowe beczki z niebezpieczną cieczą. Na wyrzucenie ich na łono natury musiała się zdecydować firma, która wyprodukowała te odpady lub firma, której zlecono utylizację. Sprawę potwierdził wójt gminy Grębków, Bogdan Doliński.

- W ostatnich dniach jakaś firma wywaliła nam między Kopciami a Proszewem, w tak zwanym „borku”, ok. trzech ton materiałów niebezpiecznych. Wśród nich znajduje się 16 beczek dwustulitrowych z nieznanym płynem. Na szczęście beczki są zamknięte, więc nie ma na ten moment problemu zatrucia środowiska – potwierdził wójt Doliński, dodając, że gmina będzie musiała zapłacić za utylizację tych skandalicznie porzuconych odpadów ok. 40 tys. zł.

Sprawą zajmuje się policja, nieoficjalnie udało nam się ustalić, że funkcjonariusze mają już pewien trop, który może doprowadzić do ujęcia sprawców.

- Dobrze by było złapać kogoś takiego. To nie jest pierwsza sprawa na terenie gminy. Różne zakłady zanieczyszczają w ten sposób środowisko, na przykład firmy remontujące samochody pozbywają się odpadów z samochodów, w przeszłości znaleźliśmy także bardzo dużą ilość liczników do wody. Sytuacja, z którą mierzymy się teraz jest jednak bezprecedensowa, są to niebezpieczne materiały, nie mamy jeszcze oficjalnych badań firmy, która zajmie się utylizacją, ale podejrzewamy, że może być to rozpuszczalnik do farb. To skandaliczne zachowanie i liczę, że uda się ukarać sprawcę, bo po pierwsze zatruwa się w ten sposób środowisko, a po drugie postępuje pewna demoralizacja. Bo jak inni zobaczą, że jednym się udaje i uchodzi na sucho, to pojawi się pokusa, aby też postąpić w podobny sposób. To karygodne podejście – dodał wójt Bogdan Doliński.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%