Zamknij
REKLAMA

W Miedznie wciąż bez leków. Zamiast apteki, będzie punkt apteczny

13:35, 20.03.2019 | M.M
REKLAMA

Kilka tygodni temu informowaliśmy o problemie, z jakim zmagają się mieszkańcy Miedzny. W ich miejscowości od grudnia nie można kupić leków. Jedyna apteka została zamknięta, a otwarcie nowej rodzi wiele problemów. Niestety, pojawiły się kolejne. 


Przetarg na otwarcie apteki w przychodni został rozstrzygnięty, lecz finalnie nie doszło do podpisania umowy z nowym najemcą. Jak poinformował wójt Tadeusz Okulus, zwycięzca przetargu wycofał się
- Przetarg  dotyczący otwarcia apteki został rozstrzygnięty. Zgłosiła się tylko jedna firma, ale ostatecznie nie przystąpiła do podpisania umowy - powiedział wójt Gminy Miedzna, Tadeusz Okulus.
Aby w danym lokalu powstała apteka, musi spełniać on określone warunki. Lokal, w którym apteka mieściła się do tej pory, najprawdopodobniej mógłby nie spełniać aktualnych wytycznych. To sprawia, że mieszkańcy Gminy Miedzna pozostaną bez dostępu do leków na dłużej. 

W chwili obecnej jedynym rozwiązaniem, z którego może skorzystać gmina, jest utworzenie punktu aptecznego. 
- Przetarg został ogłoszony. Jest spore zainteresowanie ze strony najemców, a rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w kwietniu. Od momentu podpisania umowy, najemca będzie miał trzy miesiące na przystosowanie lokalu do nowych przepisów i  otwarcie punktu aptecznego - mówił wójt.

Punkt apteczny różni się od apteki tym, że nie wszystkie leki są w nim dostępne. Po niektóre lekarstwa mieszkańcy Gminy Miedzna będą musieli jeździć do Węgrowa.
- Będzie to pewne utrudnienie, no ale w tym warunkach lokalowych nikt nie chciał podjąć się próby otwarcia apteki. Nie mamy możliwości wydzielenia dodatkowej powierzchni na powiększenie lokalu, więc na dzień dzisiejszy jest to jedyne rozwiązanie - dodał wójt. 

W punkcie aptecznym realizowanych jest większość leków na receptę, problemem mogą być te najmocniejsze leki, czyli leki psychotropowe, po które trzeba będzie się udać do apteki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, patrząc realnie, punkt apteczny w Miedznie zostanie otwarty na przełomie czerwca i lipca.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone