Zamknij
REKLAMA

Prawie wszystkie szkoły w powiecie węgrowskim strajkują

13:44, 08.04.2019 | M.M/Miasto Węgrów/Gmina Łochów
REKLAMA

W poniedziałek 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. W akcji udział biorą prawie wszystkie szkoły publiczne z terenu powiatu węgrowskiego, a także większość przedszkoli.

W szkołach nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne, lecz placówki są otwarte. Miasto Węgrów wydało komunikat dla mieszkańców w sprawie strajku. Zajęcia dla uczniów przygotowały także instytucje kultury. Wedle naszych informacji, do strajku nie przystąpiła między innymi szkoła w Sewerynowie (gm. Korytnica), a także jedna ze szkół w gminie Sadowne. 

Miasto Węgrów monitoruje sytuację związaną ze strajkiem nauczycieli. Umożliwiamy dzieciom i młodzieży z węgrowskich szkół korzystanie z przygotowanej oferty zajęć przez miejskie jednostki.  

W poniedziałek, 8 kwietnia, placówki kultury przygotowały zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W Węgrowskim Ośrodku Kultury o godz. 10.00 oraz godz. 12.00 odbędą się bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała różnorodne zajęcia, od godz. 8.15 – zajęcia kreatywne z Małgorzatą Pepłowską, znaną twórczynią ludową, /robienie kwiatków do palm wielkanocnych/, godz. 10.00 -   zajęcia plastyczne /wielkanocne obrazki/, godz. 12.00 - czytanie na dywanie, godz. 13.00 - zajęcia plastyczne /kartki świąteczne/, godz. 14.00 - zajęcia artystyczne /malowanie kamyków farbami - można przynieść swoje kamienie/.

Boisko Orlik przy ul. Powstańców będzie czynne w godz. 10.00 – 15.00, 16.00 – 20.00.

Boisko Orlik przy ul. Szamoty będzie czynne w godz. 14.00 – 20.00.

Ośrodki te nie zapewniają opieki.

Do dnia dzisiejszego nie wiemy jaki będzie zakres strajku w poniedziałek i w następnych dniach. W związku z tym będziemy na bieżąco informować o sytuacji i ofertach miejskich jednostek.

Informacja za stroną www.wegrow.com.pl

Informacja o strajku pojawiła się także na stronie społecznościowej Gminy Łochów.

Burmistrz Łochowa po dzisiejszych spotkaniach z Dyrektorami szkół informuje, że w związku z akcją strajkową Związku Nauczycielstwa Polskiego szkoły z terenu Gminy Łochów prowadzą tylko zajęcia opiekuńczo wychowawcze. Dowóz do szkół funkcjonuje bez zmian. Szczegółowych informacji udzielają Dyrektorzy poszczególnych placówek, którzy na bieżąco monitorują sytuację.

Ze strajku odłączyły się przedszkola z Gminy Liw, oraz przedszkola z Węgrowa (poza Przedszkolem "Pod Słoneczkiem").

(M.M/Miasto Węgrów/Gmina Łochów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone