Zamknij
REKLAMA

Prawie 30 tys. złotych dla Stasia! Akcja charytatywna z sukcesem

18:55, 16.04.2019 | fot: Powiat Węgrowski, Mariusz Witkowski, Janusz Baum, Aktywni Węgrów
REKLAMA

5, 6, 7 oraz 14 kwietnia trwała Węgrowska Akcja Charytatywna dla Stasia Kubiszewskiego, malutkiego chłopca, cierpiącego na wadę serca. Efekt finalny - niesamowity. Węgrowianie po raz kolejny pokazali jak wielkie mają serca i pięknie potrafią się jednoczyć. Przez te dni udało się zebrać blisko 30 tys. złotych!


Staś cierpi na ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz wspólną zastawkę przedsionkowo-komorową.

- Staś to niespełna roczny chłopiec, któremu bardzo potrzebna jest pomoc. W Węgrowie mobilizacja do pomocy Stasiowi rozpoczęła się już wcześniej, trwała także zbiórka na portalu crowdfoundingowym, gdzie udało się zebrać środki na operację za granicą. Poza operacją, Stasia czeka jednak leczenie i rehabilitacja. Na to potrzebne są środki, dlatego postanowiliśmy wesprzeć rodziców w walce o serduszko Stasia - powiedziała Zofia Paczóska, jedna z trzech osób, które powołały Społeczny Komitet „Z Serca dla Serca Stasia”. Obok Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej Zofii Paczóskiej, komitet powołali Leszek Redosz oraz Marcin Lazurek. 

Szeroko zakrojona inicjatywa rozpoczęła się w piątek 5 kwietnia spektaklem Teatru Amatorskiego „Nie śluby. Nie bój się kochać", w trakcie którego prowadzona była zbiórka. Spektakl był wystawiany także w sobotę i w niedzielę.

W sobotę 6 kwietnia wydarzeniem głównym był bieg charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Węgrów, który został objęty patronatem honorowym Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, a Powiat Węgrowski wsparł finansowo jego organizację. W czasie biegu prowadzona była zbiórka publiczna zorganizowana przez Komitet Społeczny „Z Serca dla Serca Stasia”. Tylko podczas akcji „Aktywnych Węgrów” zebrano ponad 12 tys. zł.!

Stowarzyszenie Aktywni Węgrów bieg zorganizowało we współpracy z: ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, OSP w Węgrowie, Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Harcerze z Hufca Doliny Liwca, SPZOZ Węgrów – opieka medyczna, przy organizacji biegu pomagali uczniowie z klasy 1 LOM („MUNDURÓWKA”) ZSP Węgrów.

Również w sobotę odbył się kolejny już mecz Czarnych Węgrów w ramach akcji „Czarni grają dla Stasia”. Klub oraz jego sympatycy wsparli węgrowską akcję kwotą 3050 zł.

Także w niedzielę harmonogram dnia był wypełniony po brzegi. Już od rana w hali sportowej przy SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, trwał kurs samoobrony dla kobiet, pokaz KRAV MAGA oraz występy grup tanecznych (MAX DANCE). Dla najmłodszych atrakcje zorganizowała Sala Zabaw Karuzela. Przed halą odbyły się pokazy samochodów strażackich, policyjnych, rajdowych i motocykli.

Na niedzielne popołudnie zaplanowano Koncert Finałowy z udziałem duetu: Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska i Wojciech Bardowski oraz Neli Zawadzkiej i Chóru Belcanto. W trakcie koncertu prowadzono licytację przedmiotów, wśród których znalazło się m. in. pióro Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, która objęła to wydarzenie patronatem honorowym. Na licytację przedmioty przekazało wiele lokalnych firm, instytucji oraz osób fizycznych. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców Węgrowa akcja mogła okazać się tak dużym sukcesem.

Ostatni akcent akcji odbył się jeszcze w minioną niedzielę 14 kwietnia, wówczas na torze w Ludwinowie można było przejechać się samochodem wyścigowym, a także wesprzeć akcję. 

- Jestem bardzo zbudowana tym, że mamy w Węgrowie tylu ludzi chcących pomagać. Widać, że jest potencjał. W związku z tym, że akcja zakończyła się tak dużym sukcesem, poczyniliśmy wstępne rozmowy, aby w przyszłości organizować przynajmniej raz w roku taką dużą akcję charytatywną w podobnej formule. Oczywiście organizowaną z odpowiednim wyprzedzeniem, aby wszyscy chętni do współpracy mogli się zorganizować i włączyć w zbiórkę. Potrzeb jest wiele, wystarczy rozejrzeć się wokół. A jak widać, węgrowianie maja wielkie,  otwarte serca i chcą pomagać - zapowiedziała Zofia Paczóska. 

Efekt finalny jest niesamowity i zapierający dech w piersiach. Łącznie podczas wszystkich akcji udało się zebrać aż 
28 165,58 zł! 

(fot: Powiat Węgrowski, Mariusz Witkowski, Janusz Baum, Aktywni Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%