Zamknij
REKLAMA

Rusza projekt dla seniorów. Zgłoś się!

19:10, 16.04.2019 | M.M
REKLAMA

100 tys. złotych na działania z seniorami! Rusza rekrutacja do Szkoły Aktywności Społecznej - projektu organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej. Warsztaty, wykłady, wyjazdy i wspólnie spędzany czas. Początek już niebawem!


Dobre wieści dla seniorów z Węgrowa i powiatu węgrowskiego. Jak poinformowała Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej Zofia Paczóska, już niedługo seniorzy będą mogli uczestniczyć w nowym projekcie, na realizację którego udało się pozyskać 100 tys. złotych ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Jest to projekt skierowany dla seniorów, ale nie tylko. Założyliśmy, że w projekcie udział weźmie 60 osób, w tym minimum 30 seniorów, a pozostałe osoby mogą mieć mniej niż 60 lat. Być może zdarzy się tak, że chętnych będzie więcej. Wtedy postaramy się, aby każdy z zainteresowanych mógł skorzystać w jakimś zakresie z możliwości, które daje Szkoła Aktywności Społecznej - powiedziała prezes Zofia Paczóska.

Jak zapowiedziała, jeszcze przed świętami ruszy rekrutacja osób zainteresowanych. Jeżeli chodzi o tematykę projektu, to na pewno będzie ona po pierwsze bardzo zróżnicowana, a po drugie dopasowana do potrzeb samych seniorów.

- Będą to szkolenia i warsztaty w postaci spotkań z trenerami, w nich udział będzie mogła brać większa ilość osób. Będą także wyjazdy studyjne, w których to lista osób będzie ograniczona. W planie jest aż pięć wizyt jednodniowych w różne miejsca, a także jeden dłuższy wyjazd dwudniowy. Proponujemy warsztaty taneczne, muzyczne, kulinarne, rękodzieła, komputerowe, obywatelskie. Jednak o  tematyce szkoleń, a także miejscach, które odwiedzimy zadecydują seniorzy. Chcemy poznać ich oczekiwania, marzenia, a także zainteresowania i dostosować program, tak, by spełnił oczekiwania - zapowiedziała Zofia Paczóska, dodając, że na formularzu rekrutacyjnym będzie można wpisywać swoje pomysły na szkolenia, a także miejsca wyjazdów. 

Rekrutacja potrwa do 25.04.2019, a sam projekt będzie realizowany do końca roku. Harmonogram będzie dość napięty, bo w planach Stowarzyszenia jest co najmniej jedno spotkanie tygodniowo. 

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA