Zamknij
REKLAMA

Pędził 125km/h w zabudowanym i wyprzedzał na "pasach". Słono za to zapłacił

12:37, 22.04.2022 | mł.asp. Monika Księżopolska
Pexels
REKLAMA

O tym, że szybka jazda się nie „opłaca” przekonał się mieszkaniec powiatu szczycieńskiego, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym na terenie Gminy Sadowne. Policjanci z Węgrowa po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.

Niestety, na naszych drogach w dalszym ciągu nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Policjanci, m.in. z węgrowskiej drogówki, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pieszych cyklicznie studzą zapędy szybkich kierowców.

We wtorek patrol z węgrowskiej drogówki zatrzymał do kontroli szybko jadącego Opla. Wynik zarejestrowany na ręcznym mierniku prędkości wykazał, że pojazd na terenie gm. Sadowne przy ograniczeniu w obszarze zabudowanym do 50 jechał aż 125 km/h. Ponadto, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.

W konsekwencji, 48-letni mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 4000 zł i 20 punktami karnymi. Jego prawo jazdy zostało zatrzymano na okres 3 miesięcy.

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Po raz kolejny apelujemy o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę!

(mł.asp. Monika Księżopolska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%