Zamknij

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w WSEiZ w Warszawie - co to za kierunek?

10:14, 02.05.2022 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:03, 04.05.2022

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to stosunkowo młody, ale wyjątkowo popularny kierunek studiów w ostatnim czasie. Studenci, którzy kończą studia o takim profilu, bez problemu odnajdują się na rynku pracy. Z założenia jest to kierunek menedżerski, łączący w sobie wiedzę z różnych dziedzin, w tym z ekonomii i prawa. Absolwent zdobywa umiejętności techniczne, charakterystyczne dla zawodu inżyniera mechanika. Główną zaletą tych studiów jest wszechstronne wykształcenie, łączące w sobie umiejętności z dziedziny technologii informatycznych oraz kompetencje społeczne, przygotowujące do współpracy w ramach zespołu.

Profil kształcenia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Program studiów na tym kierunku obejmuje zagadnienia z zakresu techniki oraz technologii produkcji, elementy zarządzania przedsiębiorstwem oraz podstawy konstrukcji maszyn. Nauka zarządzania produkcją dotyczy wielu gałęzi gospodarki. Wiedza specjalistyczna w toku kształcenia jest uzupełniana o elementy ekonomii. Student nabywa ponadto umiejętności menedżerskie i nabiera doświadczenia w rozwiązywaniu problemów w kwestii inżynierii produkcji. Absolwent tego kierunku posiada odpowiednia wiedzę i doświadczenie, aby:

    rozwiązywać problemy z zakresu inżynierii produkcji,

    projektować i nadzorować procesy produkcyjne,

    nadzorować obiekty i systemy zarządzania,

    szkolić i rekrutować personel,

    zarządzać finansami przedsiębiorstwa.

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji - perspektywy zatrudnienia

Możliwości rynku pracy dla osoby, która ukończyła ten kierunek, są nieograniczone. Absolwent jest przygotowany do zarządzania inżynierią w przedsiębiorstwach o różnej wielkości, założenia własnej działalności gospodarczej, kierowania zespołem pracowników w instytucjach publicznych oraz organizowania prac badawczych. Osoby, które ukończyły Zarządzanie i Inżynierię Produkcji, z powodzeniem mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych z sektora leśnego, rolniczego oraz spożywczego, w jednostkach samorządowych czy instytucjach badawczych. Inżynier produkcji to dość dobrze opłacana profesja, chociaż wysokość płacy zależy od stażu, doświadczenia, wielkości firmy i regionu kraju. Mediana zarobków miesięcznych na tym stanowisku oscyluje wokół 7 tysięcy zł.

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w WSEiZ

Warszawska uczelnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji kształci inżynierów posiadających umiejętności menedżerskie. Interdyscyplinarny kierunek pozwala studentom zdobyć kwalifikacje techniczne, ekonomiczne i menedżerskie w zakresie zarządzania zasobami materialnymi, personelem i procesem produkcyjnym. W toku studiów słuchacze mogą uzyskać amerykański dyplom Bachelor of Science in Business Management, który wydaje amerykański Herzing University. Absolwent studiów na tym kierunku w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania łączy w swojej pracy aspekt ekonomiczny z technologicznym i jest idealnym kandydatem do zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkcyjnych czy w branży usługowej. Uczelnia umożliwia także kontynuację nauki na tym kierunku na studiach II stopnia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%