Zamknij
REKLAMA

W Łochowie powstała Młodzieżowa Rada Miejska!

15:02, 05.05.2022 | .
REKLAMA

27 kwietnia w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łochowie. Jej członków wyłoniono w wyborach, które odbyły się w łochowskich szkołach 28 lutego. Taką możliwość gminy uzyskały po wprowadzeniu w 2001 roku zmian w ustawie o samorządzie gminnym.

W składzie Młodzieżowej Rady Miejskiej Łochowa znaleźli się: Dawid Niewiadomski, Inka Lis, Zuzanna Zawadzka, Amelia Leśniewska, Florentyna Pawłowska, Bianka Lis, Dominika Trofimow, Nela Tomasik, Amelia Leśniewska, Jowita Gąsiorek, Aleksandra Kałuska, Daniel Strupiechowski, Lena Kowalczyk oraz Wiktoria Piędziak.

Początek pierwszej Sesji MR poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Ryszawa, który przedstawił porządek obrad i pogratulował młodzieży wyboru. Burmistrz Robert Gołaszewski w swoim wystąpieniu przedstawił kompetencje i zasady działania Młodzieżowej Rady, które są określone w jej Statucie. Podkreślił, że jednym z celów jej powołania jest zainteresowanie młodego pokolenia działaniami samorządu lokalnego. Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Dominika Martoń – Jaroszewska przy okazji gratulacji mówiła o możliwościach współpracy Młodzieżowej Rady w obszarach wolontariatu i ochrony środowiska. Stwierdziła, że zaangażowanie w Radzie uczniów, którzy wygrali wybory w swoich szkołach jest jednym z elementów kreowania lokalnych liderów.

Kolejnym punktem programu były wybory Przewodniczącego Młodzieżowej Rady, którym został Dawid Niewiadomski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Na funkcję wiceprzewodniczącej Rady wybrano Inkę Lis, a na Sekretarza Zuzannę Zawadzką. Opiekunami MR zostały Radne Rady Miejskiej Dominika Martoń Jaroszewska i Nina Borowicz.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%