Zamknij

Rodzinnie i beznałogowo. Festyn z okazji 100-lecia szkoły

09:22, 26.06.2019 | Miasto Węgrów
REKLAMA

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej w Węgrowie w dn. 9 czerwca  2019r. zorganizowano Piknik Rodzinnie, Zdrowo i Beznałogowo. 


Po oficjalnym otwarciu Pikniku przez dyrektora Szkoły Krzysztofa Litkę sceną zawładnęli laureaci szkolnego przeglądu TALENT 2019, którzy zaprezentowali swoje umiejętności: wokalne, plastyczne, instrumentalne i taneczne oraz szkolne czirliderki. Aktorzy ze szkolnych kół teatralnych wystawili trzy przedstawienia: „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna” i „O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku”. 

Rozstrzygnięto konkurs na film lub prezentację: "MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…” , w którym nagrody zostały ufundowane przez Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgrowie oraz konkurs plastyczny ogłoszony przez Fundację JAK PIES Z KOTEM, którego zadaniepolegało na wykonaniu ilustracji do wiersza M. Siekierskiej„Historia prawdziwa”.

Inne atrakcje Pikniku to im.in.: rozgrywki sportowe, konkursy i rozgrywki umysłowe, zajęcia warsztatowe, „FOTOBUDKA”, towarzyskie rozgrywki szachowe, MISTRZ KIEROWNICY – bicie rekordu okrążenia (symulacja komputerowa), loteria fantowa, malowanie twarzy, spotkanie z dietetykiem: „Śmieciowe jedzenie, czemu nam smakuje? Jak odżywiać się zdrowiej?”, pomiar cukru i ciśnienia krwi, pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokazy wozów: strażackiego, policyjnego, wyścigowego, ciasta, soki, ciepłe przekąski, wata cukrowa i popcorn dla dzieci za darmo!   

Aby upamiętnić 100-lecie powstania szkoły w Węgrowie posadzono drzewo oraz dokonano  wkopania kapsuły czasu, w którym uczestniczył m in. Burmistrz Miasta Paweł Marchela. 

Na zakończenie rozegrano mecz towarzyski w piłkę nożną: nauczyciele – uczniowie, w którym wygrali nauczyciele 2:0. Piknik minął w miłej i sympatycznej atmosferze. 

Danuta Chylińska - koordynator Pikniku                                                                                                             
foto:  Sławomir Chyliński

(Miasto Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA