Zamknij
REKLAMA

Żłobek miejski uroczyście otwarty

09:35, 26.06.2019 | Miasto Węgrów
REKLAMA

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Żłobka Elwira Rutkowska, która przywitała przybyłych gości na uroczystości otwarcia Żłobka Miejskiego w Węgrowie w dniu 14.06.2019 r.


Na ręce Dyrektor Żłobka wpłynął list gratulacyjny od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożeny Borys – Szopa.

Miasto Węgrów na utworzenie Żłobka pozyskało 960 tys. zł., 25.600 zł. na funkcjonowanie miejsc w żłobku w 2019 roku z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH+”. Całkowity koszt inwestycji to blisko 1,95 mln. zł., z czego prawie milion pochodzi z budżetu Miasta Węgrowa. Dzięki pozyskanym środkom są obecnie 32 miejsca opieki nad dziećmi w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia.
Powstały dwie grupy: grupa maluchów i grupa starszaków. Żłobek zapewnia całodzienne wyżywienie, rozłożone na 4 posiłki. Jedzenie jest przygotowywane na miejscu, z dbałością o jakość, różnorodność i smakowitość z uwzględnieniem indywidualnej diety dzieci. 

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Paweł Marchela, dziękując tym, którzy przyczynili się do powstania placówki, w szczególności Marii Koc Wicemarszałek Senatu RP, byłemu Burmistrzowi Krzysztofowi Wyszogrodzkiemu a także Radzie Miejskiej Węgrowa poprzedniej i obecnej kadencji. Życzył bezpiecznego i miłego pobytu dzieciom w placówce oraz rozwoju Żłobka.
Gratulacje złożyli: w imieniu Wicemarszałek Senatu RP – Michał Piotrowski Dyrektor Biura Senatorskiego, Anna Kaszuba Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Krzysztof Wyszogrodzki Burmistrz poprzedniej kadencji oraz Ewa Besztak Starosta Węgrowski. 

W intencji Żłobka Ks. Proboszcz Romuald Kosk odmówił modlitwę a następnie poświęcił budynek. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska, Dyrektor Żłobka Elwira Rutkowska oraz przedstawiciel rodziców dzieci Monika Ardej. 

Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 3  im. Marii Konopnickiej w Węgrowie, po których wszyscy zostali poczęstowali smacznym tortem.
Na dzieci czekały atrakcyjne zabawy prowadzone przez Fundację By the Way.

(Miasto Węgrów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA