Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Korytnicy doczeka się termomodernizacji

11:18, 23.06.2022 | A.K.
REKLAMA

4 mln 50 tys. zł – tyle gmina Korytnica otrzymała na termomodernizację budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korytnicy. Środki zostały przyznane w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład.


Pozyskane środki w całości zostaną przeznaczone na odnowienie wizerunku szkoły. Gmina nie ma jeszcze do końca określonego zakresu prac, trwa przygotowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Zakres robót uwzględnia między innymi docieplenie budynku, stropodachu, wymianę okien, roboty dekarskie i modernizację kotłowni.
Termomodernizacja dotyczy starego budynku gimnazjum – mówi wójt gminy Korytnica Stanisław Komudziński. – Budynek ten kilka lat temu został połączony łącznikiem, by dzieci, które chodzą do stołówki na obiady nie musiały się przebierać. Teraz należało zadbać o to, by w szkole było jeszcze cieplej. Prace ruszą w przyszłym roku. Co najważniejsze, roboty te nie zakłócą porządku zajęć, gdyż większość będą odbywały się na zewnątrz. Wymianę okien planujemy natomiast na czas wakacji, kiedy dzieci nie będą obecne w szkole – zaznacza.
Jeżeli czegoś będzie za dużo, po prostu tego nie zrobimy, gdyż musimy zmieścić się w kosztach – dodaje zastępca wójta gminy Korytnica Grażyna Chrupek

Jak się okazuje to nie jedyne plany, nad którymi pracuje wójt. W ramach naboru do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych został złożony też wniosek na budowę wielofunkcyjnego boiska w Korytnicy. Ten jednak nie uzyskał potrzebnego dofinansowania. – To nie koniec naborów na rządowy Program Polski Ład, może jeszcze nam się uda. Gdyby się tak stało, mielibyśmy nowy obiekt, na miarę boiska ligowego – z trybunami, oświetleniem i odwodnieniem. Koszt takiego zadania to ok. 5 mln zł, ale przy obecnych wzrostach cen nie wiem czy to by wystarczyło. Potrzebna jest też nam drużyna piłkarska, dla której warto by podjąć się takiego przedsięwzięcia – zachęca wójt.

Lada dzień zostanie też oddana do użytku sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Pniewniku. Koszt tego zadania to: 1,5 mln zł uzyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 800 tys. wkładu własnego gminy. Na wybudowany według najnowszych standardów obiekt składają się między innymi łazienki, prysznice i szatnie. Teraz trwa doposażenie sali w niezbędny sprzęt.


Uroczysty odbiór obiektu zaplanowano na 1 września, tuż po rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Na ten dzień przybędzie do szkoły gość specjalny, jednak jego personalia trzymane będą w tajemnicy zapewne do samego końca. O tym kim on będzie dowiemy się o godz. 11.

(A.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%