Zamknij
REKLAMA

100 lat Policji. Komendant zaprasza na obchody

11:49, 23.07.2019 | KPP w Węgrowie
REKLAMA

Zapraszamy w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie insp. Andrzeja Styrczuli w dniu 26 lipca 2019 r.,  na uroczyste obchody Święta Policji w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej.


Sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację, zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Policja Państwowa stała się symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów.

W tym roku przypada 100. rocznica powstania Policji Państwowej. Ten dzień będzie wyjątkowy dla wszystkich funkcjonariuszy oraz pracowników Policji w Węgrowie.

W trakcie uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości rozpoczną o godz: 11:30 się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych  Policjantów Policji Państwowej w Miednoje i Ostaszkowie przy ul. Piłsudskiego 6. Następnie Masza Święta w Bazylice Mniejszej w Węgrowie o godz: 12:00. Natomiast o 13:00 na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się uroczysty apel z okazji obchodzonego Święta. 

W trakcie uroczystości będzie można podziwiać występ Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Radomia. Przygotowane stoiska profilaktyczne zaproszonych gości zapewnią doskonałą okazję do zapoznania się zasadami bezpieczeństwa oraz specyfiką pracy Nadleśnictwa czy Wojskowej Komisji Uzupełnień z  Mińska Mazowieckiego. 

(KPP w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone