Zamknij
REKLAMA

Uczniowie rozpoczęli rok szkolny

15:30, 02.09.2019 | M.M
REKLAMA
Skomentuj

2 września rano w pokojach młodzieży wybrzmiały budziki. Po ponad dwóch miesiącach wakacji, przyszedł czas na powrót do szkolnych ław.

We wszystkich szkołach zgodnie z tradycją odbyły się uroczyste apele rozpoczynające nowy rok szkolny. Dla wielu wrzesień to czas zmian. Najmłodsi zarzucą tornistry na plecy po raz pierwszy, inni gimnazjum i szkołę podstawową zamieniają na liceum, a kolejni właśnie zaczynają odczuwać stres związany ze zbliżającym się egzaminem maturalnym.

Podczas rozpoczęcia roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie dyrektor Krzysztof Litka przywitał uczniów, rodziców i gości, na czele z burmistrzem Pawłem Marchelą oraz wiceburmistrz Haliną Ulińską. Dyrektor oprócz życzeń skierowanych do uczniów, poinformował także o zmianach w placówce. Na emeryturę przeszła wicedyrektor Alina Zalewska, a jej miejsce we władzach placówki zajmie Agnieszka Kowalczyk. Ze szkołą po 20 latach pożegnała się także Beata Gashi, która od września będzie pełniła funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie. Dyrektor poinformował uczniów o nowych nauczycielach, a także remontach, które szkoła wykonała podczas wakacji.

Ważną informacją jest nowy zakaz, który obowiązuje uczniów od września. Teraz młodzież w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II nie będzie mogła korzystać z telefonów komórkowych zarówno podczas lekcji, jak i podczas przerw. Korzystanie ze smartfona jest dozwolone tylko w uzasadnionych przypadkach, na przykład w sytuacji potrzeby kontaktu z rodzicami.

- Witam was drodzy uczniowie w tym radosnym dniu dla was. Zaczyna się czas szkoły, czas odkrywania świata i czas nawiązywania przyjaźni – rozpoczął swoje wystąpienie Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, który życzył uczniom sukcesów, a także bezpiecznego i udanego roku szkolnego. Pomysł zakazu używania smartfonów w szkole pochwalił ks. kan. Romuald Kosk, proboszcz parafii pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, który zachęcał uczniów, aby więcej czasu spędzali na rozmowach między sobą niż ze wzrokiem wlepionym w ekran telefonu. Życzenia pomyślnego roku szkolnego do uczniów skierowała także Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Marchela. Odczytano także list z życzeniami od Wicemarszałek Senatu RP, Marii Koc.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wielu radosnych chwil w rozpoczynającym się roku szkolnym, a nauczycielom i pracownikom szkół życzymy cierpliwości, naturalnej motywacji do pracy i przede wszystkim radości z jej efektów.

(M.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

nicknick

1 0

Powodzenia dla uczniów i nauczycieli! 23:43, 02.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone