Zamknij

Węgrów otrzymał środki finansowe na modernizację Żłobka Miejskiego

UM w Węgrowie 08:07, 20.07.2022

Publiczny Żłobek Miejski w Węgrowie zlokalizowany przy ul. Karola Szamoty 33 został oddany do użytku w 2019 r. i jest dostosowany na przyjęcie 32 dzieci. 


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, których dzieci nie zostały przyjęte w wyniku rekrutacji, Burmistrz Węgrowa  zlecił przygotowanie dwóch dodatkowych sal w żłobku. Obecnie trwają prace związane z adaptacją pomieszczeń do przyjęcia dwóch kolejnych grup. Od września będzie przyjętych 64 dzieci. Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela złożył w imieniu Miasta Węgrowa wniosek do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja trzecia – PGR) na „Modernizację Żłobka Miejskiego w Węgrowie ulica Szamoty 33”. Skorzystaliśmy z możliwości ubiegania się o środki w tym programie, ponieważ z informacji uzyskanej z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w Węgrowie funkcjonowało zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej. Przyznano nam kwotę 2 mln zł na modernizację.

W dniu 15.07.2022 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie został wręczony Zastępcy Burmistrza Pani Halinie Ulińskiej i Przewodniczącej Rady Miejskiej Węgrowa Pani Beacie Gashi tzw. czek z informacją o przyznanych środkach finansowych. W uroczystości wzięła udział Senator RP Pani Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Pan Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Pani Anna Kaszuba, Starosta Węgrowski Pani Ewa Besztak, Wicestarosta Pan Marek Renik, Dyrektor Żłobka Miejskiego w Węgrowie Pani Elwira Rutkowska, Wójtowie Gmin, które także otrzymały dofinansowania. Zadanie będzie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj. Zostanie opracowana dokumentacja projektowa, a następnie na tej podstawie wykonana modernizacja istniejącego budynku Żłobka Miejskiego w Węgrowie. W zakres prac wejdzie adaptacja pomieszczeń piętra w celu utworzenia dodatkowych oddziałów, wymiana pokrycia dachowego wraz z ociepleniem, wykonanie nowych sanitariatów i pomieszczeń technicznych. Powiększony będzie plac zabaw i parking. 

Cieszymy się z przyznanych środków finansowych, które pozwolą na wykonanie modernizacji i umożliwią przyjęcie większej ilości dzieci do żłobka.

(UM w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%