Zamknij
REKLAMA

W Grębkowie powstanie największa (najdroższa) inwestycja w historii gminy

14:39, 21.07.2022 | A.K./wizualizacja obiektu - źródło Urząd Gminy w Grębkowie
REKLAMA

Gmina Grębków przymierza się do budowy budynku użyteczności publicznej. W nowym gmachu będzie mieścić się urząd gminy, dom kultury i ośrodek zdrowia. To jedna z największych i najbardziej kosztownych inwestycji w historii gminy.


To dobra nowina dla mieszkańców gminy Grębków, którzy nie będą musieli daleko wyjeżdżać, by uzyskać pomoc medyczną czy chociażby obejrzeć kinowy hit. Nowy budynek będzie spełniał potrójną rolę. Oprócz nowego urzędu gminy w gmachu będzie znajdował się ośrodek zdrowia z rehabilitacją dzieci i młodzieży oraz gabinetami specjalistycznymi (w których przyjmować będzie m.in. ginekolog czy neurolog), a także dom kultury z salą widowiskową na 100 osób, kinem, sceną, biblioteką oraz pomieszczeniami dla klubu seniora, kół gospodyń wiejskich i możliwością organizowania różnych imprez. Inwestycja ruszy gdy tylko zostanie rozstrzygnięty przetarg i ma potrwać ok. 2,5 roku. Szacowany koszt zadania to 12 mln zł. Większość, to jest 10, 200 mln zł to środki przyznane z „Polskiego Ładu”, pozostała część to wkład własny gminy. 
 Jest to ogromna inwestycja, taka której w pobliżu chyba nigdzie nie ma – mówi wójt gminy Grębków Bogdan Doliński.
Już od ubiegłego roku przygotowujemy się do tego zadania. Mamy zakupione za 400 tys. zł działki w centrum Grębkowa i oczywiście pozwolenie na budowę. Obecnie rozpisujemy przetarg. Liczymy na to, że 12 mln zł nam starczy i wszystko się powiedzie. Jeśli nie, to najwyżej inwestycja wydłuży się w czasie i na pewno powstanie jak nie w 2,5 roku to w 4 lata. To ambitna sprawa i mamy nadzieję, że jednak bez przeszkód wyłonimy wykonawcę i we wrześniu lub październiku wbijemy łopatę w ziemię. W takim przypadku zadanie zostanie ukończone na jesieni w 2024 roku, a oddane do użytku w 2025 roku – dodaje.

 

Jak zapewnia wójt, stary budynek urzędu gminy mieszczący się przy ulicy Wspólnej, po zmianie siedziby, nie będzie świecił pustkami. Na pewno na parterze budynku dalej funkcjonować będzie świetlica, która chętnie wykorzystywana jest przez mieszkańców do organizacji okolicznościowych imprez. Na piętro budynku zostanie najprawdopodobniej przeniesiony Zakład Gospodarki Komunalnej. Niektóre z pomieszczeń będą przeznaczone dla straży pożarnej, a także na rozwój kół zainteresowań dla młodzieży.  Część z nich będzie można też wynająć. 
To na razie luźny plan zagospodarowania starego budynku – zaznacza wójt. – Potrzeby gminy są coraz większe, to i zadań przybywa. Teraz koncentrujemy się na poprawie standardu życia. Na pewno zapewni to wyższy poziom obsługi medycznej, a i dom kultury czy kino na wsi jest potrzebne. Ten wielofunkcyjny obiekt będzie służył wiele lat i będą z niego korzystać kolejne pokolenia – zaznacza.   

Wójt Doliński nie wątpi w pomyślnie zakończenie inwestycji i gdy tylko budynek zostanie oddany do użytku zgłosi go do „Inwestycji Roku”.

(A.K./wizualizacja obiektu - źródło Urząd Gminy w Grębkowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%