Zamknij
REKLAMA

Sadowne z dofinansowaniem na wymianę pieców i kotłów

14:38, 05.09.2019 | info. Urząd Marszałkowski, fot: FB J.E.Orzełowska
REKLAMA

Mieszkańcy gmin Sadowne i Kosów Lacki wymienią swoje stare piece lub kotły na nowoczesne źródła ciepła. Dodatkowo w ramach projektu przewidziano w 133 gospodarstwach domowych budowę instalacji fotowoltaicznych oraz solarnych. Projekt znalazł się na liście rankingowej i otrzyma przeszło 1,4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i  Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sadowne Waldemar Cyran. 

Projekt będzie realizowany w 133 gospodarstwach domowych, w których nie ma technicznej możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Stare piece i kotły zastąpią automatyczne kotły na biomasę, gazowe, elektryczne, olejowe i zgazowujące drewno.Dodatkowonastąpi montaż 47 instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii– będzie to 18 instalacji fotowoltaicznych oraz 29 kolektorów słonecznych.Wybudowane w ramach projektu instalacje, w całości pokryją zapotrzebowanie na energię cieplną, a także częściowe zapotrzebowanie na energię energetyczną danego budynku. 

Po zrealizowaniu projektu w gminach Sadowne oraz Kosów Lacki nastąpi redukcja emisji CO2. Na zastosowaniu ekologicznych rozwiązań zyskają także mieszkańcy – zmniejszą się bowiem koszty związane z ogrzewaniem i zużywaniem energii. 

(info. Urząd Marszałkowski, fot: FB J.E.Orzełowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone