Zamknij
REKLAMA

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grębkowie będzie wyglądał jak nowy

12:16, 30.07.2022 | A.K.
A.K.
REKLAMA

Trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Grębkowie. Po zakończeniu prac Zespół Szkolno-Przedszkolny będzie wyglądał jak nowy.

W skład ZSP wchodzi otwarte 1 września 2015 roku nowoczesne skrzydło Gminnego Przedszkola i Szkoła Podstawowa, która od kilku tygodni przechodzi prawdziwą metamorfozę.  

Inwestycja ta ważna jest z dwóch powodów – mówi wójt gminy Grębków Bogdan Doliński.
Po pierwsze poprawi się estetyka budynku, a po drugie liczymy, że wymiana okien, ocieplenie fundamentów, termomodernizacja ścian ograniczy zużycie oleju opałowego o przynajmniej 30%. To na pewno obniży koszty utrzymania placówki. Dodatkowo przy Zespole Szkolno-przedszkolnym wykonujemy elewację kostki. Mamy się z czego cieszyć, bo obiekt jest piękny, a każdy kto nas odwiedza chwali inwestycję. Przyczynia się do tego ogród botaniczny, plac zabaw, boiska sportowe, piękna sala i wykonane wokół budynku parkingi. Wrażenie robi na pewno dobudowana nowa część z kuchnią i stołówką, do której uczęszczają dzieci z przedszkola i te, które uczą się w klasach 1-3. Do Szkoły Podstawowej zaś chodzą dzieci z klas 4-8. I ta właśnie stara część szkoły poddawana jest obecnie termomodernizacji – dodaje.   

Łączny koszt zadania to 1,3 mln zł, z czego 1 mln to dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 300 tys. zł wkładu własnego. Zakończenie prac przewiduje się na październik 2022 roku.

W ramach II naboru rządowego Programu Inwestycji Strategicznych gmina Grębków otrzymała także 2,610 mln dofinansowania na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Z pozyskanych środków i przy pomocy udziału własnego, pracom zostanie poddana Szkoła Podstawowa w Trzebuczy, budynek gospodarczy w Kopciach, hydrofornia w Leśnogórze i budynek Urzędu Gminy w Grębkowie przy ul. Wspólnej 5.

(A.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%