Zamknij
REKLAMA

Już w sobotę Turniej Rycerski na Zamku w Liwie. Co w programie?

11.23, 09.08.2022 .
REKLAMA

Już w najbliższą sobotę 13 sierpnia na Zamku w Liwie odbędzie się XIX Turniej Rycerski o pierścień Księżnej Anny Mazowieckiej. Zapraszamy serdecznie fanów walk rycerskich, miłośników historii i pięknej natury.

W planie między innymi widowiska: pokazy rycerzy konnych, walki rycerzy ciężkozbrojnych wedle zasad średniowiecznych traktatów szermierczych oraz bitwa o zdobycie flag rycerskich!

Spektakularny teatr ognia, pokaz artylerii czarnoprochowej, pokazy ptaków drapieżnych, historyczne zabawy dla dzieci i młodzieży. W turnieju wezmą udział rekonstruktorzy, rzemieślnicy, a animatorzy przeniosą widzów w niepowtarzalne czasy średniowiecza.

Publiczność będzie miała okazję m.in.: odbyć kurs nauki tańca dawnego, postrzelać z łuku i kuszy, upiec podpłomyki, wziąć udział w różnorodnych pokazach i warsztatach rzemiosła średniowiecznego oraz kuglarskich,  posłuchać muzyki średniowiecznej.

W tym roku turniejowi towarzyszu wystawa o patronce wydarzenia - księżnej Annie Mazowieckiej z Radziwiłłów, na której zobaczyć można obiekty sprzed ponad pięciu wieków pochodzące z badań archeologicznych przeprowadzonych na terenie zamku.

Wstęp na wydarzenie: 10 zł

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%