Zamknij
REKLAMA

Wybierasz się na wycieczkę? Zgłos autobus do kontroli

12.10, 10.08.2022 KPP w Węgrowie
fot. KPP w Węgrowie
REKLAMA

Mając na względzie potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku węgrowska policja informuje o możliwości zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego osoby wybierające się na wypoczynek. Kontrole są przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie pod numerem telefonu 47 707 32 63.

ZANIM ZGŁOSISZ AUTOBUS DO KONTROLI

W trosce o bezpieczeństwo osób wybierających się na wypoczynek autobusami węgrowska policja apeluje do organizatorów wyjazdów, aby zobowiązali przedsiębiorców wykonujących przewóz do wykonywania cząstkowego badania technicznego sprawności układu hamulcowego oraz układu kierowniczego autobusu. Tylko stacja diagnostyczna dysponuje odpowiednimi urządzeniami do kompleksowych i dokładnych badań stanu technicznego pojazdów. Badanie takie winno być wykonane w okresie maksymalnie na 24 godziny przed planowanym wyjazdem. Potwierdzenie przeprowadzonego badania kierowca winien posiadać podczas wykonywania przewozu oraz kontroli autobusu.

 

W Węgrowie kontrole autobusów są przeprowadzane przy ul. Przemysłowej, na parkingu naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, a w Łochowie na przystanku PKS (przy stacji PKP).

Kontrolę można zgłosić również pisemnie na nr fax 47 707 3201. Całodobowo zgłoszeń można dokonywać na numer telefonu Oficera Dyżurnego KPP Węgrów tel. 47 707 32 00 lub do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego od poniedziałku do piątku w godz: 08:00 – 16:00  nr. tel. 47 707 32 63

Zgłoszenie winno zawierać:

  • dane osoby zgłaszającej,
  • dane organizatora i przewoźnika
  • numer telefonu kontaktowego,
  •  datę wyjazdu,
  • miejsce i godzinę wyjazdu,
  • numer rejestracyjny autokaru.
(KPP w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%