Zamknij
REKLAMA

Bezpieczna droga do szkoły z węgrowskimi policjantami

09:40, 16.09.2019 | KPP w Węgrowie
REKLAMA

W ramach rozpoczynającego się roku szkolnego węgrowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzą działania profilaktyczne, mające na celu uświadomienia uczniom jak ważne jest przestrzeganie zasad w ruchu drogowym. 

5 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej odwiedzili uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgrowie. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów i wiedzą w tym zakresie. Po prelekcji wszyscy udali się w rejon przejścia dla pieszych, aby tam wspólnie prowadzić działania „Kierowco nie polujemy na zebrach” skierowane do kierowców poruszających się drogami zwłaszcza w rejonie szkół i placówek oświatowych.  W trakcie tej akcji dzieci mogły nabyć praktycznej wiedzy bezpiecznego poruszania się przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze promowali akcję wśród kierujących, rozdając ulotki z apelem do kierowców, o bezpieczne i rozważne zachowywanie się w rejonie przejść dla pieszych, a zwłaszcza w pobliżu szkół.

W tym samym dniu odbyło się spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, podczas którego funkcjonariusze z KPP w Węgrowie wspólnie z wychowankami omówili zagadnienia dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

11 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgrowie. 

Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły samochodem, powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

 

 

(KPP w Węgrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© gwio.pl | Prawa zastrzeżone