Zamknij
REKLAMA

Mazowieckie Święto Chleba i Sera udane! Tłumy na koncertach

14:34, 16.09.2019 | M.M/inf. prasowe
REKLAMA

W niedzielę 15 września na węgrowskim rynku odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera, którego sponsorem już trzeci raz z rzędu była firma Hochland. Wydarzenie współorganizował Węgrowski Ośrodek Kultury.

W programie imprezy znalazły się m.in.: konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, na najsmaczniejszą potrawę z serem Hochland, jarmark rękodzieła, warsztaty florystyczne i tkackie, stoiska ze zdrową żywnością, wypiekami, serami, wędlinami i różnymi trunkami, strefa Chleba, Mleka i Sera  z Kuchnią z Sercem, Serowym Kołem Fortuny, strefa Rowe Love z konkursem dla mieszkańców.

Było też rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze ogrody i balkony w Węgrowie, dwugodzinny koncert lokalnych talentów wokalnych i tanecznych, a także koncerty zaproszonych zespołów. Zagrała „Kapela Czerniakowska”, wystąpił zespół rockowy „Black Sapal”, złożony z pracowników firmy Hochland Polska, a także live music band „The Nice”. Gwiazdą wieczoru był w tym roku zespół „Piękni i Młodzi”. 

Około godz. 19 na rynek zmierzały prawdziwe tłumy, które wyczekiwały występu gwiazd disco-polo. Rynek podczas występu "Pięknych i Młodych" wypełniony był po brzegi, a mieszkańcy i goście z okolic chwalili zarówno organizatorów wydarzenia, jak i sam występ zespołu. Dobra frekwencja była także wcześniej, kiedy to na rynku trwał jarmark.

Przez cały dzień na węgrowskim rynku odbywało się szereg wydarzeń towarzyszących. W strefie Chleba, Mleka i Sera, będącej pod patronatem Związku Polskich Przetwórców Mleka, można było, w ramach Festiwalu Serów i Barbeque Party, spróbować potraw z serami topionymi, twarogowymi i podpuszczkowymi dojrzewającymi (żółtymi) w różnych ciekawych i smacznych konfiguracjach kulinarnych.

Firma Hochland od trzech lat aktywnie włącza się w organizację Święta Chleba i Sera. Dzięki ich zaangażowaniu, format wydarzenia zmienił się znacząco, stając się jedną z kluczowych imprez plenerowych organizowanych w Węgrowie.

(M.M/inf. prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA